به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام سید کاظم درافشان طباطبایی در خطبه‌های نماز عبادی- سیاسی این هفته ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: متأسفانه گستاخی خیلی افراد در بی‌حجابی و بدحجابی در جامعه‌ی ما مخصوصا در شهرهای بزرگ که در شهر ما هم مشاهده می‌شود به اوج خود رسیده است.

 

امام جمعه کاشمر بیان داشت: به تازگی بعضی‌ها به غلط فکر می‌کنند که داخل ماشین حریم خصوصی است و به همین بهانه تقریبا یا تحقیقا کشف حجاب می‌کنند. آیا این مسخره کردن احکام الهی نیست؟! باید تذکر داد؛ باید امر به معروف کرد؛ باید اعتراض کرد.

 

وی تأکید کرد: داخل ماشین که در داخل شهر تردد می‌کند به هیچ عنوان حریم خصوصی افراد نیست و مثل راه رفتن در خیابان است و افراد حق ندارند اینقدر گستاخی و جسارت کنند.

 

حجت‌الاسلام درافشان طباطبایی ابراز کرد: شاید بعضی‌ها از این تعبیر ناراحت شوند؛ اما متأسفانه چهره بسیاری از شهرهای ما چهره‌ی طاغوتی است در صورتی که ما در یک جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم که بخاطر حفظ ارزشهای دینی عزیزترین کسانشان را از دست دادند.

 

وی افزود: برای چه فرزندان خانواده‌های شهدا شهید شدند؟! هم‌اکنون چرا دارند فداکاری می‌کنند؟! این عزیزان برای ناموسشان برای عزت و ارزشهای دینی و برای فرامین الهی است که فداکاری می‌کنند.

 

امام جمعه کاشمر با بیان اینکه حیا، عفاف و حفظ ارزشها کلام قرآن کریم است، گفت: از برخورد نیروی انتظامی تشکر و حمایت و توصیه می‌کنیم که باید برخورد بکنند چنانچه جامعه‌ی ما جامعه اسلامی است پس این افراد بی‌حجاب و بدحجاب چرا در خیابانها حاضر می‌شوند؟! و مدعی شدند که داخل ماشین حریم خصوصی ما است!.

 

وی ادامه داد: چنانچه اوضاع به همین وضع پیش برود جامعه‌ی ما از آن حالت اسلامی بودن خارج می‌شود و این غصه‌ی بزرگی برای ما است غصه می‌خوریم که یک عده گستاخی می‌کنند و کسی هم نیست که به آنها حرفی بزند.

 

حجت‌الاسلام درافشان طباطبایی با گرامیداشت روز مقاومت بیان کرد: حمایت از نیروهای مقاومت که در برابر تجاوز استکبار واقعا خوب و مردانه ایستادند و در خط مقدم دفاع قرار دارند لازم و ضروری است وما از جبهه‌ مقاومت لبنان، سوریه و عراق و بحرین و انصارالله یمن و در کشور خودمان هم از سپاه پاسداران که خواب از چشم دشمن گرفته و مقتدرانه در مقابل دشمن ایستاده است حمایت می‌کنیم و همراه آنها هستیم.

 

وی ابراز داشت: به امید خدا مرگ استکبار فرا رسیده است و خودشان هم متوجه این امر شد‌ه‌اند، گروهک‌های فاسد مثل داعشی‌ها و النصره به شکست خودشان اذعان کردند و اسرائیل هم به عجز خودش در برابر مقاومت فلسطینی‌ها اذعان کرده است و اینها در نتیجه‌ی مقاومت است، بنابراین از نیروهایی که اینگونه در برابر استکبار ایستادگی می‌کنند دفاع می‌کنیم.

 

امام جمعه کاشمر با محکوم کردن جنایات طالبان و تروریستها در سر پل افغانستان گفت: به برکت خون شهدا درامنیت کامل هستیم؛ اما در کشور افغانستان شیعیان در چه وضعی به سر می برند! عده‌ای را ناجوانمردانه کشتند و زن وبچه مردم را اسیر کردند و کشورهای اروپایی کسانی که دم از حقوق بشر می‌زنند با آن همه ادعا ساکت هستند.

 

حجت‌الاسلام درافشان طباطبایی گفت: از دولت جدید انتظار داریم که با رویکرد جدید به مشکلات اقتصادی و فقر و بیکاری توجه کند و با اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی که استفاده از توان و استعدادهای ملت است  به وعده‌های بیگانه اعتماد نکند؛ بلکه به ملت خودمان اعتماد کنیم که فلسفه اقتصاد مقاومتی همین است.

 

انتهای پیام/