به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری، جهت گیری های دولت دوازدهم را مشخص کرد.

 

وی با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم یکی از آن جهت گیری ها بود، خاطرنشان کرد: پرداختن به مشکلات مردم به خصوص مسائل معیشتی و اقتصادی باید به عنوان اولویت اصلی دولت باشد.

 

رکود و بیکاری از عمده مشکلات کشور است

 

خطیب جمعه خلیل آباد عمده مشکلات کشور را رکود و بیکاری دانست و تصریح کرد: دولت باید پرداختن به مشکلات صنایع کوچک که ۶۰ درصد از امکانات معلق را تشکیل می دهد؛ در دستور کار خود داشته باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه چند هزار تولیدی کوچک و متوسط باید احیاء شود، بیان کرد: احیای این تولیدی ها که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد می تواند اتفاقات خوبی را در زمینه اشتغال و تولید رقم بزند.

 

حجت الاسلام ناهیدی با اشاره به تعامل گسترده با دنیا و دولت ها عنوان کرد: در این بخش دولت یازدهم کمتر توفیق داشته است و کشورهای محدودی وجود دارند که با آنان واردات و صادرات صورت گیرد و در این موارد نیز واردات بیش از صادرات است.

 

تلاش های استکبار برای منزوی کردن ایران کارگشا نبود

 

وی ایستادگی همراه با صلابت و قدرت در برابر سلطه طلبان را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: ایستادگی در برابر ترفندهای بدخواهان ملت ایران، بسیار حائز اهمیت است و باید با استفاده از ظرفیت های فراوان کشور این ایستادگی تقویت شود.

 

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه دولت دوازدهم باید بداند که سکاندار چنین کشور پر ظرفیتی است، ابراز کرد: باید استعدادها را شناخت و از آن ها در پیشبرد اهداف انقلاب استفاده کرد.

 

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره ایستادگی بیان کرد: چهار دهه فعالیت بین المللی نشان داده است که هزینه سازش و تسلیم در برابر قدرت های زورگو بسیار بیشتر از هزینه ایستادگی در برابر آن ها است.

 

حجت الاسلام ناهیدی همچنین گفت: علی‌رغم تمام تلاش‌های استکبار جهانی برای منزوی کردن جمهوری اسلامی، نتوانسته به اهداف خود دست پیدا کند.

 

مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری بر اعتبار ایران افزود

 

وی در ادامه بیان کرد: مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری با اینکه یک مراسم عادی است ولی به یک مراسم جهانی برای اثبات جمهوری اسلامی ایران تبدیل شد و استکبار متوجه شد که کل دنیا مطیع آن ها نیستند.

 

خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه حضور این حجم میهمان خارجی در مراسم تنفیذ و تحلیف بر اعتبار ایران افزود که البته خوشایند کشورهای آمریکا و عربستان  نبود، عنوان کرد: امروزه ایران پرچم دار اصلی مبارزه با اسرائیل جعلی، جریان تکفیری، استکبار جهانی و پرچم دار اصلی مردم سالاری دینی و امنیتی بی نظیر است.

 

وی در پایان با اشاره به فرارسیدن ۲۶ مرداد ماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، خاطرنشان کرد: مرحوم ابوترابی سرور آزادگان ایران در زمان اسارت به عنوان مرشد اردوگاه شناخته شده بود و تاثیر فراوانی بر وحدت و صبر اسیران داشت.

 

انتهای پیام/