به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در جوار بارگاه منور رضوی برگزار شد، استکبار را به سه قسم در حوزه اندیشه، حوزه رفتار و حوزه اخلاق تقسیم کرد و گفت: در حقیقت سه بستر اصلی برای ظهور و بروز استکبار در جریان وجودی و زندگانی انسان می‌توان متصور شد که شامل بروز استکبار در عرصه اندیشه، رفتار و اخلاق است.

 

وی ادامه داد: در حوزه اندیشه استکبار به این معنا است که انسان دچار خودبرتربینی و بزرگ‌بینی شود و در واقع انسان خود را در حوزه اندیشه برتر می‌بیند.

 

رژیم صهیونیستی رو به اضمحلال است

 

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اضمحلال رژیم صهیونیستی گفت: رژیم صهیونیستی مهره‌ای ساخته و پرداخته استکبار جهانی است؛ اما امروز شاهدیم که این رژیم رو به اضمحلال و نابودی است.

 

آیت الله علم الهدی یادآور شد: در ژوئن 1967، با اراده و پشتیبانی ایالات‌ متحده آمریکا در یک جنگ شش روزه دو میلیون صهیونیست بر 80 میلیون عرب فائق آمدند و 80 میلیون عرب را به هلاکت رساندند و اراضی کشورهای عربی نیز از سوی این اقلیت تصرف شد.

 

وی ضمن بیان اینکه امروز از این اتفاقات قریب به 50 سال زمان گذشته است، اضافه کرد: پس از این توطئه نظامی نابرابر، اسرائیل تلاش کرد خود را به‌عنوان قدرت منحصر و تنها قدرت تصمیم‌گیرنده در منطقه جا بیندازد.

 

خطیب جمعه مشهد با تاکید بر این نکته که هراس از تهدیدات رژیم صهیونیستی سبب شده بود اسرائیل به هر منطقه‌ای که بخواهد دست‌اندازی کند، تصریح کرد: آمریکا و انگلیس پشتیبان اصلی اسرائیل بودند و تمام تلاش آنان این بود که اسرائیل تبدیل به قدرت بلامنازع منطقه شود و تمام امکانات استکباری خود را در خدمت اسرائیل قرار دادند تا به گفته وزیر خارجه وقت آمریکا از این طریق خاورمیانه جدید را تشکیل دهند.

 

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه پس از این اتفاق تجاوز به لبنان از سوی اسرائیل آغاز شد، اظهار کرد: اما شاهد بودیم که بچه‌های سینه‌چاک و جان‌برکف حزب‌الله لبنان در مقابل آنان ایستادند و 33 روز جنگ در گرفت و در نهایت با ذلت و شکست سنگین صهیونیست‌ها و پیروزی فوق‌العاده جوانان حزب‌الله، این جنگ به پایان رسید.

 

حزب‌الله کابوس امروز رژیم صهیونیستی است

 

 وی یکی از پیامدهای این شکست صهیونیست‌ها را آگاهی کشورهای اسلامی از فروریختن قدرت اسرائیل دانست و گفت: در خود رژیم صهیونیستی یک اختلاف اعتقادی در ارتش و مردم اسرائیل به وجود آمد، از آن‌طرف حزب‌الله و یک‌ مشت جوان حزب‌اللهی جان‌برکف به‌عنوان نماد غیرت و حماسه در دنیای یک میلیارد و نیم مسلمان لقب گرفتند و به کابوسی برای اسرائیل تبدیل شدند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با بیان این نکته که امروز جریان مقاومت نماد حماسه و غیرت است و آنچه به‌عنوان نماد و محور این مقاومت شناخته می‌شود، انقلاب اسلامی ایران است، خطاب به حضار خاطرنشان کرد: آنچه مهم است این بوده که مُبدع و منبع این غیرت و مقاومت شما مردم هستید و با این کیفیت، شکل‌گیری برخی اتفاقات و وقایع در بدنه سیاسی بعضاً مورد تاثر و تاسف است.

 

سلفی با یک زن دیپلمات اروپایی مایه افسوس و حسرت است

 

آیت‌الله علم‌الهدی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی حواشی در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور در مجلس شورای اسلامی اشاره و اضافه کرد: امام راحل به‌عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی فرمودند «مجلس عصاره ملت است» و از سوی دیگر این ملت نیز نماد حماسه و غیرت است، این ملت محور مقاومت است حال عصاره این ملت بیاید با یک زن دیپلمات اروپایی عکس سلفی بگیرد و به آن افتخار کند؟ این مایه افسوس و حسرت است.

 

انتهای پیام/