به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام مهدی بهره‌مند ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی‌ابن‌ابی‌طالب(ع) شهرستان رشتخوار با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری طی هفته گذشته، گفت: حضور چشم‌گیر مسئولین از کشورهای گوناگون با شرایط و وضعیت حاکم در منطقه نشان از اهمیت کشور جمهوری اسلامی ایران در جهان داشت.

 

وی با اشاره به اینکه سوگند در مراسم تحلیف یک سوگند واقعی است، افزود: دولت با توجه به سوگندی که یاد می‌کند باید چندین کار را انجام دهد و توصیه‌های مقام معظم رهبری در رابطه با بحث معیشت مردم، تعامل گسترده با دنیا و ایستادگی در مقابل سلطه‌طلبان را در دستور کار خود قرار دهد.

 

حجت الاسلام بهره مند درادامه با اشاره به اینکه ایران ام‌الغرای جهان اسلام است، یادآور شد: امروز تنها کشوری که پرچم مقابله با ظلم و آمریکا را در دست گرفته است، کشور جمهوری اسلامی ایران است.

 

خطیب جمعه شهرستان رشتخوار با اشاره به اینکه ایران، امروز مدافع محکم مسلمانان و خار چشم دشمنان جهان اسلام است، اظهار داشت: ملت و کشور جمهوری اسلامی ایران همچنان با تمام تجهیزات در مقابل آمریکا ایستادگی و موضع گیری خود را ادامه خواهد داد.

 

وی همچنین با اشاره به حاشیه‌های مراسم تحلیف ریاست جمهوری نیز، افزود: گرفتن عکس سلفی توسط نماینده عضو لیست امید در شان این مراسم نبود و این موضوع با خواسته‌های بلندی که ما داریم، سازگاری ندارد.

 

وی همچنین در ادامه با توجه به قرار گرفتن در آستانه 21 مرداد سالروز صنایع کوچک و بزرگ در کشور، خواستار رسیدگی بیشتر مسئولین در رابطه با ضعف‌های حاکم در این رابطه شد و گفت: بسیاری از مشکلات که امروز در بحث صنایع شاهد آن هستیم به واسطه تحریم‌های حاکم بر کشور نیست، بلکه به واسطه ضعف حاکم بر مدیریت است، مسئولین در این زمینه رسیدگی و توجه بیشتری داشته باشند.

 

وی همچنین در ادامه با اشاره به آمار بیکاری و رشد منفی حاکم بر مسکن کشور در طی چند سال اخیر، افزود: 40 درصد رشد منفی در مسکن و افزایش نرخ بیکاری از سال 70 تاکنون در کشور بی سابقه بوده است، ادعای ایجاد یک میلیون شغل در سال گذشته به هیچ وجه واقعیت ندارد.

 

وی در پایان با توجه به سالروز مقاومت 33 روزه حزب الله، حمایت جمهوری اسلامی ایران از حزب الله را همچنان ادامه دار عنوان و تصریح کرد: امروز نگین مقاومت دنیا حزب الله است، هر جایی که به حزب الله واگذار شد، دشمن مجبور به عقب نشینی شد.

 

انتهای پیام/