به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایزدی یزدان‌آباد در خطبه‌های نمازجمعه که در محل مسجد جامع فریمان برگزار شد نمازگزاران را به بهره‌گیری از ایام پرفیض ماه ذیقعده به ویژه روزهای یکشنبه و 23 این ماه که روز مخصوص زیارتی امام رضا(ع) است توصیه کرد.


حجت الاسلام ایزدی در ادامه با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری اظهار کرد: قطعا موفقیت دولت موجب تثبیت نظام اسلامی و کاهلی مسئولان شبهه ناکارامدی نظام را به دنبال دارد.

 

خطیب جمعه فریمان حضور چشمگیر هیئت‌های خارجی در این مراسم را دلیلی بر نقش محوری جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروه‌های تکفیری در منطقه و ثبات و امنیت در داخل کشور و از سویی بی‌اعتنایی به کشورهایی که سیاست تهدید و فشار در قبال ایران و سعی در انزوای کشورمان دارند، بیان کرد و افزود: پاسخ قاطع نیروهای جان برکف سپاه پاسداران و وارد آوردن ضربات سنگین به دشمن تکفیری دستاورد بزرگی برای نظام اسلامی محسوب می‌شود.
امام جمعه فریمان همچنین حضور گسترده مردم و تمامی احزاب و گروه‌ها در صحنه انتخابات و رقابتی بودن انتخابات را دلیل دیگری بر توجه به اصل جمهوریت و مردم‌سالاری در نظام اسلامی و قبول مردمی بودن نظام از سوی کشورهای مختلف جهان بیان کرد.

حجت الاسلام ایزدی با یادآوری سالروز پیروزی حزب‌‌الله لبنان در مقابل اسرائیل جنایتکار و حامیان غربی و عربی این رژیم گفت: این وعده الهی است که مومنان با کمی نیرو در مقابل لشگر زیاد دشمن پیروز می‌شوند.


وی با بیان این که این پیروزی موجب اقتدار لبنان در میان ملت‌های مسلمان و عرب جهان شد، افزود: در این جنگ نابرابر که از قبل طراحی‌شده بود رزمندگان مقاومت با توکل و اعتماد به خدای متعال پیروز میدان شدند و دشمن تا بن دندان مسلح را ذلیلانه مجبور به امضای قطعنامه پایانی جنگ و قبول شکست کردند.

 

حجت الاسلام ایزدی در ادامه با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی خاطرنشان کرد: عزت ملت ایران به برکت رشادت و ایستادگی آزادگان قهرمان در زندان‌های رژیم بعث عراق به دست آمد و امروز نیز رمز موفقیت نظام اسلامی مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان است.


وی با اشاره به سلفی نمایندگان در مراسم تحلیف یادآورشد: عزت ما در پرتو دستیابی به فناوری هسته‌ای و موشکی به رغم مخالفت‌های دشمنان نظام اسلامی به دست آمد  بنابراین مسئولان باید در مواجه با دیگران عزت و اقتدار نظام را حفظ کنند چرا که جهان به این‌ها به عنوان نمایندگان و نخبگان ملت می‌نگرد و نباید به گونه‌ای برخورد کنند که بهانه دست دشمن دهند.

امام جمعه فریمان در پایان با بیان رفتار عزتمندانه نوجوان مجروح و اسیر ساله 15 ایرانی در مقابل مسئول عراقی که  امام خمینی(ره) را قلب خود دانست که بدون آن نمی‌توان زندگی کرد، یادآورشد: رزمندگان غیور و شجاع ایران پیام عزت و سربلندی ملت بزرگ ایران را از چنگال دشمنان و زندان‌های رژیم عراق به جهان صادر کردند.

 

گفتنی است در این مراسم یاد و خاطره شهید مدافع حرم «محسن حججی» گرامی داشته شد.

انتهای پیام/