به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام مظفر تاجی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه چناران با اشاره به حملات نیروهای امنیتی عربستان به شیعیان منطقه عوامیه اظهار کرد: هدف عربستان از حمله به عوامیه و منطقه شرقی این کشور، انتقام‌جویی از این مردم به خاطر تظاهرات مسالمت‌آمیز آن‌ها در سال ۲۰۱۱ می‌باشد؛ چراکه عوامیه به‌عنوان زادگاه شیخ شهید نمر کانون اصلی اعتراض‌های مردمی بود و روشن است که نظام سعودی می‌خواهد ریشه‌های مخالفت با خود را در میان مردم از بین برده و از مردم این منطقه انتقام بگیرد و این منطقه را به یک منطقه تجاری تبدیل کند.

 

 امام‌جمعه چناران در همین راستا و با اشاره به جنایت داعشی‌ها در روستای میرزا اولنگ افغانستان که به کشته شدن تعداد زیادی از شیعیان و اسارت 47 دختر شیعه انجامید، گفت: این نوع برخورد شنیع و آزاردهنده عناصر تکفیری و وهابی در همه جوامع و بلاد اسلامی جریان دارد. در چنین شرایطی که سرزمین اسلامی با خون مسلمانان و اقلیت‌های بی‌گناه رنگین شده، جامعه جهانی در انفعال به سر می‌برد و این انفعال نیز متأسفانه، تا دستگاه دیپلماسی کشورمان امتداد می‌یابد و از شخص «محمدجواد ظریف»، وزیر خارجه انتظار می‌رود به‌جای اینکه فقط روی مذاکره هسته‌ای و سفر «موگرینی» و این دست مسائل متمرکز شود، قدری جدی‌تر با مسائل دنیای اسلام برخورد کند.

 

وی ادامه داد: آمریکا که نزدیک به ۱۷ سال است افغانستان را اشغال کرده است تاکنون مسبب ناامنی و حملات تروریستی در این کشور بوده است. پشت سر همه این جنایات، فقط یک جلاد یعنی آمریکا قرار دارد و طالبان، داعش، جبهه النصره، آل سعود، اسرائیل و احرارالشام چهره‌های مختلف این جلاد هستند؛ اما افسوس که برخی جریان‌های داخلی نیز بااینکه می‌دانند در منطقه چه خبر است، تلاش می‌کنند نعل وارونه بزنند و راه را گم کنند.

 

مجلس عزا در واقعه «شارلی ابدو» و دریغ از یک توئیت برای ۲۰۰ شهید روستای اولنگ

 

وی افزود: ماجرا وقتی غم‌انگیزتر می‌شود که یادآوری کنیم، وقتی همین تروریست‌های وحشی به ساختمان مجله «شارلی ابدو» در پاریس حمله کرده و 12 نفر را کشتند، برخی در کشورمان، مقابل سفارت فرانسه شمع روشن کردند و عزا گرفتند. همین جریان اما، به انحاء مختلف در حال تخطئه مقاومت و مدافعان حرم هستند.

 

ای‌کاش برای این شهدا هم شمعی روشن می‌کردند!

 

امام‌جمعه چناران بیان داشت: ای‌کاش مسئولین دولتی نیز پیامی در محکومیت این جنایت، ولو به شکل توئیتری منتشر می‌کردند و نشان می‌دادند، به‌اندازه آن 12 کشته فرانسوی، برای این 200 شهید ارزش قائل‌اند. ای‌کاش برای این شهدا نیز شمعی روشن می‌کردند!

 

حجت‌الاسلام تاجی عنوان داشت: در شرایط کنونی که عمر انقلاب اسلامی چهل‌ساله می‌شود و ام القرای اسلامی تبدیل به مدینه فاضله ملت‌های مسلمان شده است، بر همهٔ مسؤلین است که فتنه و خسارت‌های آن را هرگز فراموش نکنند و برای خدمت به مردم تلاش کنند و البته دغدغه دولتمردان باید اجرای قوانین باشد.

 

وی ادامه داد: مردم انتظار دارند در فضای همدلی و در سالی که مزین به نام «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی نام‌گذاری شده، وعده‌های داده شده مدنظر قرار گیرد و انتظارات به‌حق مردم در متن دغدغه‌ها و برنامه‌ریزی دولت دوازدهم لحاظ شود. ایده‌ها و هشدارهای راهبردی رهبری معظم انقلاب درزمینهٔ برجام، اقتصاد مقاومتی، مبارزه با مفاسد و آسیب‌های اجتماعی و فقر و بیکاری و درنهایت اصرار بر روحیه جهادی و ایستادگی در برابر نظام سلطه و جبهه استکبار مدنظر قرار گیرد.

 

وی ضمن تأکید بر لزوم نهادینه کردن مردم‌سالاری دینی، گفت: تکیه‌بر هویت انقلابی، کار جهادی و با حمایت مردمی و پرداختن به مشکلات معیشتی مردم باید در اولویت کار دولت دوازدهم قرار گیرد.

 

حجت‌الاسلام تاجی تصریح کرد: اولویت‌های اصلی جامعه، معیشت و اقتصاد است که رئیس‌جمهور بایستی در دوره پیش‌رو این اولویت‌های اساسی مردم را با به‌کارگیری توان داخلی و ارتباط دیپلماتیک با کشورهای جهان در کنار حفظ عزت و استقلال همه‌جانبه کشور در مقابل بیگانگان و ملاحظه برخی از دشمنی‌های نظام استکبار، پیش ببرد.

 

امام‌جمعه چناران با اشاره به مراسم تحلیف ریاست‌جمهور و حواشی آن اظهار داشت: اگرچه مراسم تحلیف رئیس‌جمهور ازلحاظ حضور گسترده مقامات، پذیرایی و امنیت بی‌نظیر برگزار شد، ولی حواشی دامنه‌داری که از این مراسم منتشر شد - ماجرای عکس و سلفی گرفتن تعدادی از نمایندگان مجلس (منتسب به جریان اصلاح‌طلب و لیست امید) با خانم موگرینی - بدون رعایت عرف دیپلماتیک بود.

 

وی افزود: انتشار این تصاویر فارغ از نگاه جریانی و داخلی، اقدامی اشتباه و ناصواب است. اگرچه این حرکت یک خبط و خطا برای آن نمایندگان محسوب می‌شود ولی ارتباط دادن آن با عزت و غیرت ایرانی کار درستی نیست و نباید با دشمن برای زیر پا گذاشتن عزت ایران همگام شد.

 

وی ادامه داد: وقتی‌که یک بازیکن ورزشی درصحنه‌های بین‌المللی نماینده ملت ایران محسوب می‌شود و باید رفتار خود را متناسب با جایگاه ملت مسلمان ایران تنظیم کند، به‌طریق‌اولی نماینده ملت و در جایگاه رفیع مجلس شورای اسلامی موظف به رعایت شأن ملت ایران می‌باشد. نمایندگان خاطی باید در اسرع وقت نسبت به عملکرد خود از مردم عذرخواهی کنند.

 

آمریکا به دنبال بهانه‌ای برای خروج از برجام است

 

 وی با اشاره به ادعای رسانه‌های آمریکایی مبنی بر اهتمام هیئت حاکمه این کشور برای اعمال فشار جهت بازدید از تأسیسات و مراکز ایران در چارچوب برجام گفت: دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران هرگز اجازه بازدید از مراکز نظامی را به آمریکایی‌ها نمی‌دهند. درخواست بازدید از مراکز نظامی ایران با هیچ‌یک از موازین حقوقی جهان و کنوانسیون‌های جهانی مطابقت ندارد.

 

حجت‌الاسلام تاجی در ادامه بیان داشت: باید منتظر غوغا سالاری‌های ترامپ و دوستانش در کاخ سفید و کنگره آمریکا باشیم؛ در این میان آنچه اهمیت دارد این‌که آن‌ها ظاهراً مصمم به خروج از برجام هستند و برای این کار دنبال بهانه‌تراشی‌اند.

 

آزادگان؛ گنجینه‌های ارزشمند انقلاب

 

وی با اشاره به سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی عنوان کرد: روز ۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹، یادآور بازگشت غرورآفرین مردان و زنان آزاده‌ای است که پس از تحمل سال‌ها شکنجه و دوری از عزیزان خویش، به وطن بازگشتند و به انتظار میلیون‌ها ایرانی پایان دادند.

 

وی افزود: آزادگان، گنجینه‌های ارزشمندی هستند که در درون آن، فرهنگ انسان‌ساز دوران اسارت نهفته است. ثبت وقایع اسارت، پلی است برای انتقال فرهنگ اسارت از درون اردوگاه‌ها به شهرهای میهن اسلامی‌مان، ایران. حاملان این فرهنگ باید ضمن حفظ آن، چاره‌ای نیز برای ترویج آن بیندیشند و از سه ابزار خط، تصویر و انتقال به‌صورت سینه‌به‌سینه می‌توان بهره بگیرند.

 

تقدیر از نیروی انتظامی به جهت مقابله با کشف حجاب در درون خودروها

 

حجت‌الاسلام تاجی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین وظایف نیروی انتظامی حفظ ارزش‌ها می‌باشد. لازم است همه مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در هر سه قوه پایبند به اصول قانون اساسی ازجمله اصل هشتم و حافظ ارزش‌های انقلاب و مکتب امام راحل باشند. ازجمله جرائم مشهودی که این روزها با آن مواجه هستیم، کشف حجاب در درون خودروها که حریم خصوصی نبوده، می‌باشد.

 

وی ضمن تقدیر و تشکر از نیروی انتظامی در برخورد با این جرم مشهود، گفت: از این اقدام انقلابی و خداپسندانه حمایت کرده و خواستار ادامه این کار ارزشی می‌باشیم.

 

انتهای پیام/