به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهارکرد: امروز انقلاب اسلامی به درختی تناور و تنومند تبدیل شده که بر سر ملتهای آزادیخواه جهان سایه افکنده و الگویی برای سایر کشورها و ملتهای جهان است.

 

وی به سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اشاره کرد و افزود: آزادگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس با تحمل سخت ترین شکنجه های رژیم بعث عراق، نماد صبر و استقامت برای امت ایران اسلامی هستند و این نماد ارزشی، بیش از گذشته باید برای نسلهای آینده انقلاب معرفی شود.

 

حجت الاسلام عصمتی بیان کرد: آزادگانی که در حین شکنجه‌های رژیم بعث عراق هر لحظه شهادت را در مقابل چشمان خود مشاهده می کردند با صبر و استقامت بی مثال خود، ابرقدرتهای پوشالی دنیا را که تمام امکانات و تجهیزات را برای از بین بردن ایران اسلامی بسیج کرده بود را به زانو درآوردند.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطرنشان کرد: روحیه مجاهدت و مقاومت امت ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس و پس از آن، هیمنه استکبار و ابرقدرتهای پوشالی دنیا را درهم شکست‌.

 

وی در ادامه از برخورد عوامل نیروی انتظامی با هنجارشکنان اجتماعی حمایت کرد و گفت: حریم خصوصی مکانی است که هیچ شخصی غیر از افراد محرم آنجا حضور ندارد، بنابراین داخل اتومبیل حریم خصوصی نیست و ملت ایران در راستای امر به معروف و نهی از منکر از مسئولان خود مطالبه می کنند تا با هنجارشکنان برخورد شود.

 

امام جمعه تربت حیدریه با اشاره به مراسم تحلیف رئیس جمهور، راه برون رفت از مشکلات و پیشرفت را همکاری همه جانبه با دولت در اجرای سیاست ها و منویات رهبری دانست و اظهار کرد: دولت با تبعیت از رهبری جامعه در رسیدگی به محرومان و نیازمندان جامعه و رفع مشکلات اقتصادی تلاش کند.

 

انتهای پیام/