به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام حسین عیدی، امام‌جمعه موقت شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلای الغدیر این شهرستان برگزار شد؛ ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: بهترین گنج و پناهگاه انسان تقواست که سبب عزت و احترام فرد، خانواده و جامعه می‌شود.

 

وی افزود: تقوا انسان را از آتش دوزخ نجات می‌دهد و همیشه مایه پیروزی است.

 

حجت‌الاسلام عیدی در خصوص مسئله امربه‌معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: چنانچه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه استقرار بیشتری یابد اعتقادات مردم مستحکم‌تر می‌شود.

 

وی ادامه داد: امربه‌معروف محدود به یک گروه و یا مجموعه خاص نیست، بلکه وظیفه همگانی مردم یک جامعه است.

 

خطیب جمعه موقت درگز با اشاره به وصیت حضرت علی علیه‌السلام بیان داشت: حضرت علی(ع) در آخرین لحظات عمرش در وصایای خود بر امربه‌معروف و نهی منکر بسیار تأکید می‌کنند.

 

وی افزود: چنانچه این فرضیه مهم دینی در جامعه ترک شود؛ دشمن و بدکاران بر مردم مسلط می‌شوند.

 

امام‌جمعه موقت درگز به آثار و فواید امربه‌معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر سبب برقراری امنیت، آرامش، آبادانی، حلال شدن درآمدها و اصلاح امور دنیا و آخرت می‌شود.

 

وی تأکید: بی‌توجهی مردم به امربه‌معروف و نهی از منکر بلایای طبیعی، خشک‌سالی و زلزله را افزایش می‌دهد.

 

حجت‌الاسلام عیدی به یکی از معضلات جدید در درگز اشاره کرد و گفت: متاسفانه مناطق بکر و گردشگرپذیر درگز توسط گردگشگران غیر درگزی به درستی مورد استفاده قرار نمی گیرند.

 

وی بیان کرد: حرکات ناپسند فرهنگی که گاهی از طریق گردشگران اتفاق می‌افتد سبب بدنامی شهرستان می‌شود که باید جلوی این معضل فرهنگی از طریق دستگاه‌های اجرایی مرتبط گرفته شود.

 

انتهای پیام/