محمدحسین یساقی در گفتگو با صبح توس؛ به تشریح وضعیت اجرای برنامه‌های عمرانی در مناطق زلزله‌زده سفیدسنگ فریمان پرداخت و گفت: اولین خانوار آسیب‌دیده از زلزله در خانه‌های نوساز اسکان داده شد.

 

یساقی با تقدیر از انعکاس خوب اخبار مناطق زلزله‌زده توسط خبرنگاران شهرستان گفت: ما باید در مناطق زلزله زده فریمان تا امروز 74 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشیم؛ اما اکنون در مرحله 60 درصد قرار داریم و از  برنامه زمان‌بندی شده عقب هستیم، البته سرعت ساخت و ساز در مناطق زلزله زده فریمان در مقایسه با دیگر شهرستان‌های استان از رشد قابل توجه و خوبی برخوردار است.

 

فرماندار فریمان اظهار کرد: برای رسیدن به برنامه پیش‌بینی شده نیاز به تلاش و کوشش نهادهای مربوط و یاری بیشتر سپاه و بسیج و سایر دستگاه‌های کمک‌رسان هستیم تا با انجام اقدامات‌ جهادی سرعت عمل ساخت و ساز در این مناطق دو چندان شود.

 

یساقی با اشاره به اینکه روستاییان مناطق زلزله‌زده از اماکن دامی نیز بی‌بهره هستند، در خصوص رفع این مشکل گفت: توسط بانک کشاورزی و مهرایرانیان هزار فقره وام 10 میلیون تومانی و 600 وام پنج میلیون تومانی آماده واگذاری به روستاییان زلزله‌زده است.


انتهای پیام/