به گزارش صبح توس؛ حسین مقصودی در مراسمی با حضور پرویز فتاح رئیس کمیته امداد سبزوار با بیان اینکه امروزه درخواست‌های کمک در کمیته امداد از کمک‌های موردی به سمت اشتغال سوق پیداکرده است بیان داشت: نگاه نو و خلاقانه مدیریت جدید کمیته امداد سبب شده است تا سطح توقعات از این نهاد بالا رفته و اشتغال در صدر خواسته‌های مددجویان قرار گیرد.

 

وی با اشاره به رشد چشم‌گیر جمعیت در کل کشور از ابتدای انقلاب تاکنون تصریح کرد: متأسفانه این رشد جمعیت در سبزوار دیده نمی‌شود و یکی از علت‌های بزرگ آن مهاجرت مردم این منطقه به حاشیه شهرهای بزرگ‌تر به امید پیدا کردن شغل مناسب است.

 

مقصودی با بیان اینکه استفاده از پتانسیل‌های موجود در روستاها ظرفیت مناسبی برای پیاده کردن شعار اقتصاد مقاومتی است عنوان کرد: به‌عنوان‌مثال روستاهایی در منطقه محروم روداب به لحاظ گیاهان دارویی مزیت‌های فراوانی دارد که با توجه به این ظرفیت می‌توان از مهاجرت این افراد به حاشیه شهرها جلوگیری کرد.

 

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برخی از روستاها 80تا 85 درصد از جمعیت به حواشی شهرها مهاجرت کرده‌اند ادامه داد: اختصاص وام‌های اشتغال‌زایی در روستاها با برنامه‌های توجیهی مناسب می‌تواند مانع از این مهاجرت و همچنین مهاجرت معکوس به روستاها شود.

 

مقصودی به وجود بزرگ‌ترین بخش محروم کشور در سبزوار اشاره کرد و افزود: برای رسیدگی به جمعیت تحت پوشش کمیته امداد در سبزوار و مناطق اطراف نیاز است که مدیرت این شهرستان به مدیریت ویژه کمیته امداد ارتقا یابد.

 

انتهای پیام/