به گزارش صبح توس؛  پرویز فتاح بعدازظهر امروز در سفر به سبزوار با بیان اینکه در سال گذشته بیش از یک هزار و 100میلیارد تومان بودجه برای اشتغال مددجویان از طریق این نهاد جذب و اعطاشده است اظهار داشت: خوشبختانه باهمراهی دولت و مجلس این رقم در تبصره بودجه سال جاری معادل دو هزار و 100میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده است.

 

وی با اشاره به در نظر گرفتن یک و نیم میلیارد دلار از طریق صندوق توسعه ملی برای توسعه مناطق محروم در کشور تصریح کرد: با نگاه مثبت مجلس سهم خوبی از این مبلغ به کمیته امداد اختصاص‌یافته که این مسئله سبب شده تا سقف وام‌ها برای اشتغال برداشته شود.

 

فتاح در ادامه با بیان اینکه در پرداخت وام‌های اشتغال باید دقت لازم به عمل آید تا این وام‌ها در جایگاه اصلی خود که همان ایجاد اشتغال است هزینه شود ادامه داد: پرداخت وام‌ها نباید به‌گونه‌ای باشد که برای مددجو تنها دینی را ایجاد کند حال‌آنکه او نتواند کسب درآمدی از وام داشته باشد.

 

رئیس کمیته امداد کل کشور در ادامه با بیان اینکه این نهاد فارغ از جهت بندی‌های سیاسی و باهم دلی، سعی در امدادرسانی به محرومین دارد تأکید کرد: نگاه این نهاد به‌گونه‌ای است که در حال حاضر 11هزار ارمنی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی قرار دارند.

 

وی با تأکید بر این نکته که مهم‌ترین برنامه در کمیته امداد افزایش اعتماد مردم است تصریح کرد: ما وابسته به مردم و مسئول امر واجب زکات در جامعه هستیم و برای بهره‌گیری بیشتر از این مشارکت‌ها نیازمند جلب اعتماد هرچه بیشتر مردم هستیم.

 

فتاح با بیان اینکه مبالغ جمع‌آوری‌شده زکات و صدقات در هر منطقه درهمان شهرستان موردنظر هزینه می‌شود تأکید کرد: جلب اعتماد مردم سبب افزایش مشارکت در امر پرداخت صدقات بوده و این مسئله تنها با شفاف عمل کردن مسئولین کمیته امداد میسر خواهد بود.

 

رئیس کمیته امداد کل کشور از راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه کمیته امداد خبر داد و افزود: این صندوق به‌صورت متمرکز و الکترونیکی اداره خواهد شد و در هیچ جای کشور شعبه فیزیکی نخواهد داشت.

 

وی در ادامه با بیان اینکه افزایش تعداد مستمری‌بگیران و خانواده کمته امداد به‌هیچ‌عنوان در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست ادامه داد: کمیته امداد به نهادی برنامه محور تبدیل‌شده و تنها باکارهای علمی است که می‌توان از پس فقر برآییم.

 

فتاح با اشاره به اینکه درمان فقر در برخی اوقات دردآور است عنوان کرد: برخی داروها طعم تلخی داشته اما در انتها باعث ریشه‌کنی بیماری از وجود می‌شود حال‌آنکه برخی اقدامات در کمیته امداد دردآور است اما منجر به نتیجه شیرین ریشه‌کنی فقر خواهد شد.

انتهای پیام/