به گزارش صبح توس؛ فرماندار فریمان در مراسم تقدیر از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان فریمان که ظهرامروز با حضور مدیران ادارات و نهادها در سالن جلسات فرمانداری فریمان برگزارشد با تجلیل از اهتمام خبرنگاران در انعکاس واقعیت‌های جامعه، بی‌طرفی و پرهیز از سیاه‌نمایی را از شرایط اثرگذاری کار رسانه برشمرد.

 


 محمدحسین یساقی با بیان این که خبرنگاری امری مقدس است افزود: افکار عمومی متوجه اغراض شخصی رسانه‌های جهت‌دار می‌شود؛ بنابراین خبرنگاران باید رعایت اصل صداقت و امانت در گفتار را سرلوحه کار خود قراردهند.

 


یساقی تصریح کرد: خبرنگاری و خبرآفرینی یک جریان یک سویه نیست چرا که خبرنگار با ثبت یک خبر می‌تواند جریان‌ساز باشد و به افکار عمومی جامعه جهت دهد و به رشد فرهنگی جامعه کمک کند.

 


وی خاطرنشان کرد: از انتقادها و گزارش‌های سازنده خبرنگاران از مدیران شهرستان استقبال می‌کنیم ضمن این که به منافع و مصالح عمومی جامعه خدشه‌ای وارد نشود.

 


امام جمعه شهرستان فریمان نیز در این مراسم برنامه‌ریزی و اجرای درست برنامه‌ها را از عوامل موفقیت انسان و استحکام زندگی دانست و افزود: برای برنامه‌ریزی موفقیت‌آمیز نیازمند تفکرف تدبر و تعقل بدون دخالت احساسات هستیم.


حجت الاسلام محمدحسین ایزدی در ادامه به بیان اولویت‌های کاری دولت اسلامی پرداخت و اظهارکرد: استحکام مبانی ارتباط انسان‌ها با خدای متعال به خصوص امر نماز و زکات و توجه به محرومان جامعه از اهمیت خاصی برخوردار است.

 


حجت الاسلام ایزدی ادامه‌داد: ایجاد زمینه مناسب برای ارتباط صحیح اجتماعی افراد با یکدیگر و نظارت بر اجرای درست قوانین و مقررات از سوی دستگاه‌ها و نهادها از دیگر وظایف دولت است.

 


وی با تقدیر از خبرنگاران شهرستان در انعکاس اخبار و پرداختن به مشکلات مردم گفت: قطعا حضور به موقع و انعکاس اخبار و فعالیت‌های مسئولان و انتقاد سازنده به رشد و اعتلای شهرستان کمک می‌کند.

 

حجت الاسلام ایزدی تصریح کرد: تهیه گزارش و انعکاس مشکلات مردم زلزله زده سفیدسنگ توسط خبرنگاران موجب توجه بیشتر مسئولان استان و خیران به این منطقه و کاهش آلام حادثه‌دیدگان شد.

 

 

گفتنی است در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمد صارمی، خبرنگار شهید خبرگزاری جمهوری اسلامی از خبرنگاران فعال شهرستان با اهدای لوح یادبود و هدایایی تجلیل شد.

انتهای پیام/