آیت الله سیداحمد حسینی خراسانی، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس با اشاره خصایص سیاسی و اعتقادی شهردار پایتخت فرهنگی جهان اسلام، اظهار کرد: مشهد مقدس شهر روحانی و مبارک امام رضا(ع) است که یکی از برجسته‌ترین سجایای اخلاقی این امام همام مسئله مدارا و مردم‌داری است.

 

وی با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی‌های بارز حضرت شمس‌الشموس(ع) رأفت و مهربانی است، خاطرنشان کرد: اکنون که مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام شناخته شده است بسیار شایسته است که مسئولین ارشد و آحاد شهروندان در این پایتخت فرهنگی جهان اسلام بکوشند اخلاق نورانی امام رضا(ع) را به نمایش گذارند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: به برکت مرقد مطهر امام رضا(ع) سالانه از داخل و خارج شاهد حضور زائر میلیونی هستیم بنابراین شهردار مشهد باید به گونه‌ای باشد که زائران رضوی محبت، مردم داری و مدارا را در خدمت رسانی احساس کرده و لمس کند.

 

وی با بیان اینکه خدمت به زائران و مجاوران امام رضا(ع) توفیقی است که به شهرداران مشهد داده می‌شود، اضافه کرد: شهردار مشهد باید شاکر خدا و ارادتمند ملت باشد که به او توفیق خدمت عطا شده و مفتخر به خدمتگزاری در پایتخت معنوی ایران است.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه شهردار پایتخت فرهنگی جهان اسلام باید برای دیگران الگو و سرمشق باشد، تصریح کرد: اعضای شورای شهر مشهد باید به دور از اعمال سلیقه‌های شخصی و گرایش های جناحی سیاسی به کسی به عنوان شهردار رأی دهند.

 

وی اظهار کرد: جریان‌های موثر کسی را به عنوان شهردار پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب کنند که دارای تخصص لازم و کافی، صاحب تعهد بالای دینی، برخوردار از روحیه قوی انقلابی و برخوردار از حس مقدس خدمتگزاری به مردم باشد.

انتهای پیام/