به گزارش صبح توس؛ رمضانعلی شورابی صبح امروز در آئین تجلیل از خبرنگاران تربت حیدریه اظهارکرد: از مجموع 170 میلیارد ریال بدهی ادارات و سازمانها به شهرداری، 756 میلیارد ریال در قالب پرداخت وجه نقد و اوراق قرضه مشارکت اسلامی دولت، توسط دستگاههای اجرائی وصول شده است.

 

شهردار تربت حیدریه  ادامه داد: از این میزان بدهی ادارات و سازمانهای دولتی به شهرداری حدود 65 میلیارد ریال در قالب اوراق قرضه مشارکت اسلامی دولت توسط دستگاهها و یک میلیارد ریال وجه نقد دریافت شده است.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر شهرداری تربت حیدریه 360 میلیارد ریال به سازمانها و ادارات و بخصوص تامین اجتماعی بدهکار است که با احتساب طلب 170 میلیارد ریالی از ادارات این میزان بدهی به 190 میلیارد ریال تقلیل پیدا خواهد کرد.

 

شورابی بودجه مصوب شهرداری تربت حیدریه را 580 میلیارد ریال در سالجاری عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط رکورد در ساخت و ساز و کمبود منابع مالی؛ اما با مدیریت شهری و همکاری و هم افزایی مردم و نهادها در دوسال گذشته بیش از 100 درصد بودجه شهرداری تحقق یافته است.

 

شهردار تربت حیدریه در ادامه به بخشی از گزارش عملکرد 26 ماهه دوران مسئولیت خود اشاره کرد و گفت: در این مدت با تامین پنج هزار تُن قیر رایگان حدود 800 هزار متر مربع معابر اصلی و فرعی شهر تربت حیدریه نیز بهسازی و آسفالت شده است.

 

وی مطالعات بهسازی ورودی شهر تربت حیدریه به سمت مشهد را در دو بخش عنوان کرد و بیان داشت: این طرح در دو نسخه تعریف شده که از محل میدان 22 بهمن تا دانشگاه ضمن انتقال مشاغل سخت و مزاحم به مکان دیگری، احداث باغ راه و زائر شهر نیز در دستور کار قرار گرفته است.

 

شورابی بیان داشت: با همکاری نهاد های متولی کار احداث خانه فرهنگ در یکی از محلات کم برخوردار تربت حیدریه با اعتبار شش میلیارد ریال از هفته آینده آغاز خواهد شد تا علاوه بر ارتقای بافت فرهنگی این نوع از محلات، تمرکز زدائی از مرکز شهر نیز صورت گیرد.

 

شهردار تربت حیدریه از تهیه و تدوین طرح جامع شهری، افزودن پنج دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل، ارتقاء هفت مدیریت به سازمان، بروز رسانی مبلمان شهربازی 14 پارک و تامین وسایل بدنسازی مختص جانبازان ویلچری را بخشی دیگر از فعالیت های خود یاد کرد.

 

وی همچنین از احداث مجتمع فرهنگی ورزشی بانوان در هسته مرکزی شهرک ولی عصر(عج) با مشارکت اداره ورزش و جوانان مجاور به خانه های مسکن مهر در آینده نزدیک خبر داد.

 

در پایان این مراسم از خبرنگاران تربت حیدریه تجلیل شد.

 

انتهای پیام/