به گزارش خبرنگار صبح توس؛ مراسم تجلیل از خبرنگاران تربت جام شب گذشته باحضور جانشین سپاه امام رضا علیه السلام، فرماندار، امام جمعه و تنی چند از مسئولان اجرایی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل تالار جامی این شهرستان برگزار شد.

 

رساندن پیام انقلاب، رسالت خبرنگاران است

 

در این محفل رسانه ای غفور پور، جانشین سپاه امام رضا (علیه السلام) با گرامیداشت 17 مرداد روز خبرنگار و یاد و خاطره شهدای خبرنگار گفت: رسالت خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی رساندن پیام انقلاب به گوش جهانیان است.

وی افزود: خبرنگاران باید با تاسی از روح پاک شهدا رسالت عظیم خود را با صداقت، تلاش و روحیه جهادی به سرانجام برسانند.

 

خبرنگاران قدرتمندترین افراد جامعه هستند

 

در ادامه حجت الاسلام جواد طاهری، امام جمعه تربت جام گفت: امروز قدرت در دست کسانی است که اشراف بر مسائل دارند و صاحب اطلاعات و رسانه هستند که خبرنگاران باید به دلیل داشتن اطلاعات جامع قدرتمندترین افراد جامعه باشند.

حجت الاسلام طاهری افزود: رسالت و وظیفه خبرنگار هشدار دادن از روی علم وآگاهی به مسئولان و مردم است که باید دلسوزانه اخبار را منتشر کنند، چراکه در انتخاب مسیر آنان اثر گذار است.

 

وی تصریح کرد: امروز بمباران خبری بسیار است پس لازم است که به خبرنگار اعتماد داشته باشیم و این مهم با انعکاس دقیق وقایع همانطور که می بیند بدون کم و زیاد محقق می شود.

 

امام جمعه تربت جام یادآور شد: کار خبرنگاران و طلبه ها مشترک است هردو می خواهند اطلاعات جامعه را افزایش دهند و وقتی موفق می شوند مخاطب جذب کنند که به موضوعات جذاب بپردازند.

 

خبرنگاران چشم بینا و زبان حقگوی مردم هستد

 

سپس علی رستمی، فرماندار تربت جام بیان داشت: خبرنگاران می بایست چشم بینا و زبان حق گوی مردم باشند؛ ما از نقد جدی مدیران در شهرستان حمایت می کنیم.

 

رستمی خاطرنشان کرد: خبرنگاران مچ‌گیر دستگاه اجرای نیستند؛ از برخورد و کج سلیقی بعضی مدیران در همکاری با خبرنگاران گله‌مند هستیم.

وی با اشاره به عدم راه اندازی خانه مطبوعات در تربت جام یاد آورشد: برای راه اندازی خانه مطبوعات تاکنون کوتاهی از سمت خبرنگاران و فرمانداری بوده که لازم است مطالبه گری جدی تری صورت گیرد.

 

فرماندار تربت جام با تقدیر از خبرنگاران ابراز داشت: وسعت شهرستان و جمعیت شهرستان می‌طلبد که نیروها و امکانات بیشتری در اطلاع رسانی فعال شوند تا در این عرصه خبرنگار عقب نماند.

 

نبود خبرنگار خلاء بزرگی برای جامعه است

 

در ادامه نعمت الله فیاض، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام عنوان کرد: تعداد 25 خبرنگار در عرصه اطلاع رسانی، نوشتاری، تصویر و فضای مجازی فعالیت دارند و نقش ارزنده ای در توسعه همه جانبه شهرستان ایفا می کنند.

فیاض با اشاره به نقش انکارناپذیذ رسانه‌ها در افزایش آگاهی مردم و مسئولان، ادامه داد: نسبت به جایگاه شهرستان در استان نیازمند ایجاد پایگاه مجازی و افزایش کمی و کیفی رسانه ها هستیم.

 

وی ادامه داد: شهر تربت جام باتوجه به غنای فرهنگی که دارد نیازمند حضور بیشتر خبرنگاران و پایگاه اطلاع رسانی می باشد تا فرهنگ و هنر منطقه را به خوبی معرفی کند که امروز پرداختن به عرصه فرهنگ کم اهمیت تر از دیگر منابع نخواهد بود.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام عنوان کرد: امروز حضور خبرنگار امری مهم و جدی است که چنانچه حذف شود در بدنه جامعه خلاء ایجاد می شود.

 

در پایان مراسم از زحمات یکساله خبرنگاران افتخاری شهرستان با حضور کمرنگ مدیران اجرایی در این مراسم تجلیل به عمل آمد.

 

انتهای پیام/