حجت الاسلام حمید رسایی نماینده سابق مردم تهران در مجلس در گفتگو با صبح توس، ضمن اشاره به مطرح شدن موضوع مادر مذاکرات و برجام در روز تحلیف رئیس جمهور توسط مقام معظم رهبری اظهار کرد: این نگاه نشان می دهد که همچنان رهبری به دنبال برجام به عنوان الگوی مناسب و نحوه مذاکره برای گرفتن حقوق ملت ایران هستند.

 

وی با بیان اینکه در حالی‌که نتیجه برجام امروز جز سرافکندگی و تحقق مادر تحریم‌ها چیز دیگری نبوده افزود: تعریف برجام از نگاه کارشناسان سیاسی و سیاست خارجی دارای متنی پر ابهام با ساختار ضعیف است.

 

 نماینده سابق مردم تهران در مجلس گفت: چرا دولت در حالیکه نتیجه برجام تحریم های بیشتر و تمدید تحریم های گذشته است در پی بزک کردن آن برآمده است.

 

وی افزود: پیش بینی می شود طرفداران این تفکر دنبال برجام های دیگری نیز هستند و امروز مهم تر از خود باختگی برخی نمایندگان در سلفی تحقیر، خودباختگی طرفداران این تفکر است و تمام رفع محرومیت‌ها را در ارتباط با غربی ها مطرح می کنند که امروز مشاهده می کنیم زمینه های تحقق آن دیده می‌شود.

 

حجت الاسلام رسایی ضمن اشاره به موضوع مطرح شدن بازدید از مراکز نظامی از جانب آمریکا و تشدید بازرسی ها تصریح کرد: متن برجام متنی پر ابهام است و تذکرات مختلفی نیز داده شد که نباید از گوشه کنار آن مطالباتی علیه ایران خارج شود.

 

وی افزود: کمیسیون نظارت برجام باید تکالیف مورد تأکید رهبر معظم انقلاب را پیگیری کند و در این راستا وضع هرگونه تحریم جدید و تمدید تحریم های گذشته، نقض برجام به حساب می آید و در این صورت باید روندی طی شود و نباید زیر بار نقض برجام برود.

 

این نماینده سابق مردم در مجلس خاطرنشان کرد: باتوجه به این اقدام آمریکا فعالیت های هسته ای ایران بایستی مجددا شروع شود و تنها چیزی که مقابله به مثل در برابر تحریم ها است.

انتهای پیام/