ابوالفضل ظهره‌وند معاون سابق شورای عالی امنیت ملی در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد:به‌هرحال برجام به‌عنوان خسارت محض اتفاق افتاده و امروز ما بایستی مطالبات خودمان را از برجام و طرف مقابل مورد پیگیری قرار دهیم.

 

وی افزود: موضوع خروج از برجام قطعاً برای کشور دستاوردی ندارد چراکه ایران به تعهدات خودش عمل کرده است و در این شرایط باید از خسارت مضاعف جلوگیری کنیم.

 

سفیر اسبق ایران در ایتالیا تصریح کرد: آمریکایی‌ها با مانور تبلیغاتی ازجمله درخواست بازدید از مراکز نظامی با هدف عصبانی کردن و ایجاد فضای تبلیغاتی علیه ایران اقداماتی را انجام می‌دهند و سعی دارند که ایران را منفعل و به‌عنوان نقض‌کننده برجام معرفی کنند.

 

وی افزود: در برجام به‌هیچ‌عنوان موضوع بازدید از مراکز نظامی مطرح نیست و بازدید از این مراکز تنها تحت پروتکل الحاقی قابل‌اجرا شدن هست که در این راستا پروتکل الحاقی نیز نیازمند مصوبه مجلس و تأیید شورای نگهبان است.

 

ظهره وند با اشاره به بازدید مراکز هسته‌ای تحت این پروتکل خاطرنشان کرد: بازرسی از این مراکز قابل اشاعه به مراکز نظامی نیست و قابل‌ذکر است پی ام دی نیز در همین چارچوب مختومه اعلام‌شده و هیچ ضرورتی بر انجام بازرسی‌های سرزده و هرزمان و هر مکان وجود ندارد لذا این موضوع آمریکایی‌ها را می‌توان دبه کردن و افزون‌طلبی در این قرارداد دانست.

 

وی با تأکید بر ضرورت برخورد انقلابی افزود: برجام تنها در موضوع هسته‌ای بوده و چیزی به نام برجام‌های دو، سه و چهار اصلاً وجود خارجی ندارند.

 

معاون سابق شورای عالی امنیت ملی محور وحدت را ولی امر مسلمین و ولایت‌فقیه دانست و اظهار کرد: رویکردهای ولایت‌فقیه نقطه اجتماع و فصل الخطاب همه ارکان حاکمیت و امت است و بخش‌های حاکمیتی باید خودش را با رویکردهای سیاسی نظام اسلامی و ولایت‌فقیه هماهنگ کند.

انتهای پیام/