به گزارش صبح توس؛ مهر سادات ثمره موسوی در آیین اجرایی طرح مطالعه سلامت بهورزان خلیل‌آباد که ظهر امروز در بیمارستان خاتم‌الانبیاء این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: طرح مطالعه سلامت بهورزان به مدت 5 روز در شهرستان خلیل‌آباد اجرا می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح را سنجش وضعیت سلامت و ارزیابی شرایط جسمی بهورزان شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: این طرح برای کلیه بهورزان شهرستان باهدف شناسایی عوامل خطر بیماری‌های مختلف انجام می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت خلیل‌آباد بابیان اینکه اجرای طرح مطالعه سلامت بهورزان گامی مؤثر در جهت قدردانی از زحمات بی‌دریغ بهورزان است، تصریح کرد: سلامتی بهورزان باعث می‌شود که این افراد خدمت‌رسانی بهتری به اقشار مختلف جامعه داشته باشند.

وی با تأکید برای اینکه این طرح برای کلیه بهورزان شاغل و بازنشسته شهرستان انجام می‌گیرد، اذعان کرد: در شهرستان خلیل‌آباد 49 بهورز شاغل و بازنشسته وجود دارد که این طرح توسط 18 پرسنل تخصصی انجام می‌شود.

موسوی در ادامه عنوان کرد: با آزمایش‌ها و معاینات پزشکی و دندانپزشکی که بر روی بهروزان انجام می‌گیرد عوامل خطر شناسایی و با مشاوره و راهنمایی به‌سلامت بیشتر این افراد کمک شایانی می‌کند.

وی در پایان بابیان اینکه بهورزان در خط مقدم عرصه بهداشت و انتقال موارد بهداشتی به دیگر افراد جامعه قرار دارند، خاطرنشان کرد: طرح مطالعه سلامت بهورزان یک بررسی جامع است که به‌سلامت جامعه منجر می‌شود.

انتهای پیام/