به گزارش صبح توس؛ سیدرضا موسوی، مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی در بازدیدخبرنگاران استان از تأسیسات آب‌رسانی شهرستان باخرز، با تقدیر از نقش مهم خبرنگاران در فرهنگ‌سازی گفت: با توجه به لزوم مدیریت مصرف آب، همکاری و همراهی مردم در این امر، بسیار لازم است و جامعه رسانه‌های گروهی و خبرنگاران در این راستا می‌توانند نقش بسیار مهمی را ایفا کنند.

 

وی افزود: در حال حاضر تعداد ۲۶۰ روستا در سطح استان به صورت مستمر با تانکر آب‌رسانی می‌شود و آب‌رسانی سیار در ۱۳۰ روستا نیزبه‌صورت دوره‌ای در حال انجام است.

 

موسوی ادامه داد: امروز می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم که به‌اندازه مصرف آب شرب موردنیاز روستاها، آب تولیدی داریم و چنانچه کمبودی وجود دارد به دلیل مصارف غیر شرب آب است.

 

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی، انشعابات غیرمجاز آب را یکی دیگر از مشکلات این شرکت دانست و اظهار داشت: انتظار داریم مردم با توجه به بحران آبی که با آن مواجه هستیم، در مصرف بهینه آب دقت کرده و ما را در تأمین آب آشامیدنی مورد نیازروستاها یاری کنند تا بتوانیم با برنامه‌هایی که در دست اقدام است، کمبود آب در استان را به حداقل برسانیم.

 

 انتهای پیام/