ابراهیم کارخانه‌ای در گفتگو با صبح توس با اشاره به اتفاقات اخیر بین‌المللی خصوصاً مسئله هسته‌ای، اظهار کرد: مسئله هسته‌ای از ابتدا بهانه‌ای برای رسیدن آمریکا به اهداف توطئه آمیزی که علیه جمهوری اسلامی ایران در نظر داشته برسد و بر همین اساس است که موضوع هسته‌ای ازنظر آمریکا و اروپا حل‌شده است.

وی افزود: با این وضع بازهم توطئه‌ها و تحریم‌ها ادامه یافته و حتی شدیدتر نیز شده است؛ در طول 38 سال گذشته تحریم‌هایی که نتوانسته بودند وضع کنند حتی باوجود برجام آن را اعمال کردند.

رئیس کمیسیون هسته‌ای مجلس نهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه آخرین و مهم‌ترین آن‌ها تحریم‌های سپاه پاسداران بود، عنوان کرد: این تحریم‌ها به بهانه حمایت از تروریسم بوده است و تاکنون جرئت اعمال آن را نداشته‌اند اما آن‌ها توطئه‌های خود را قدم‌به‌قدم اعمال می‌کنند البته این روش مخصوص جمهوری اسلامی نبوده است کما اینکه در رابطه با عراق از همین روش استفاده کرده‌اند.

وی ادامه داد: آمریکا در تمام مناطقی که ممکن است مواضع و منافعش تهدید شود اعمال قدرت و زور می‌کند و تحریم‌های ظالمانه را انجام می‌دهد.

کارخانه‌ای با اشاره به اینکه آمریکا مرحله بعدی اقدام خود را در بخش موشکی ایران نهاده است، گفت: ادعا کرده‌اند باید فعالیت‌های موشکی خود را متوقف کنید در غیر این صورت تحریم‌های بیش‌تر و قوی‌تری را بر شما اعمال می‌کنیم اما باید بدانند همان‌طور که برادران دولتی‌مان نیز گفته‌اند این خواسته‌ها هرگز محقق نخواهد شد.

وی بابیان اینکه برای ملت ایران کاملاً روشن است که آمریکایی‌ها دنبال تغییر رژیم جمهوری اسلامی ایران هستند، عنوان کرد: غرب درصدد دوقطبی سازی جامعه از طریق عوامل داخلی و خارجی خود هستند اما در اطاعت از رهنمودهای آقا پاسخ ملت ایران و مسئولان در برابر اقدامات خصمانه اتحاد و همدلی است.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ملت ایران دست خیانت‌کار آمریکایی‌ها را از بدو انقلاب در کاردیده‌اند، تأکید کرد: با این وضع ملت جهاد گونه در حال تحمل است و وظیفه مسئولان به‌ویژه نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی در جهت رفع سختی مردم تلاش کنند.

انتهای پیام/