به گزارش خبرنگار صبح توس؛ تلاش جهادی تعدادی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس برای گرفتن عکس سلفی با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا باعث شد علاوه بر انعکاس موج منفی در شبکه های مجازی و رسانه‌ها، رسانه سایر کشورها هم به این رفتار عکس العمل نشان دادند.

 

روزنامه انگلیسی گاردین نوشت: «مسابقه در پارلمان ایران برای سلفی گرفتن» و یا دیلی تلگراف یکی دیگر از روزنامه‌های انگلستان اینگونه تیتر زد: «دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا غافلگیر شد!» و ادامه داد: تعدادی از نمایندگان مجلس ایران به دلیل رفتار غیر حرفه ای و خلاف شأن نمایندگی مورد انتقاد قرار گرفتند. آنها در مراسم تحلیف روحانی، برای سلفی گرفتن با یک مقام زن اتحادیه اروپا عجله بسیاری به خرج دادند.

 

واژه‌های «رفتار غیر حرفه‌ای»، «رفتار خلاف شأن نمایندگی» و «عجله‌ی بسیار» را یک روزنامه نگار انگلیسی برای این رفتار تعدادی از نمایندگان مجلس به کار گرفته و این نشان از این است که در همه جای دنیا اخلاق و رفتار شایسته حرف اول را می‌زند.

 

مگر نه اینکه حضرت محمد مصطفی(ص) فرمودند برانگیخته شدم تا مکارم اخلاقی را به اتمام رسانم؛ مگر در آیات و روایات و احادیث به این مهم پرداخته نشده است؟! مگر در دین ما که همان اسلام ناب محمدی(ص) است به پرهیز از افراط و تفریط  سفارش نشده؟!.

 

مگر آبروی نظام، آبروی ملت نیست؟! مگر حفظ ارزشهای انقلاب از وظایف نمایندگان مجلس نیست؟! مگر نه اینکه برای مبارزه با غربزدگی قیام کردیم؟! البته به گفته شهید آوینی ضعف‌های خود ما است که زمینه «غربزدگی» را فراهم کرده است نه «قدرت غربی».

 

غربزدگی است که سالیان متوالی نگاه ما را نه به داخل مرزهای خودمان که به سمت کشورهای بیگانه سوق داده است و متأسفانه حمایت از اقتصاد مقاومتی با تلاش جهادی برای گرفتن عکس سلفی با موگرینی به نمایش گذاشته می‌شود!.

 

اینجاست که انسان به یاد سخن گهربار معلم اخلاق، پیامبر اکرم (ص) می‌افتد که فرمودند: یک ساعت تفکر از هفتاد سال عبادت بهتر است چرا که چنانچه این نمایندگان مردم تنها کمی به وظیفه‌شان فکر می‌کردند به جای عجله داشتن برای گرفتن عکس سلفی با موگرینی، می‌بایست برای شناسایی مناطق محروم حوزه نمایندگی‌شان و خدمت به مردم مستضعف از یکدیگر سبقت می‌گرفتند.

 

در این خصوص امام خمینی (ره) فرمودند: «... همه کسانی که دست اندرکار هستند و امور مملکت را می گردانند، به هر جوری که هست، بفهمند که حکومت ها... باید در خدمت ملّت باشند... به مردم حالی کنند که ما خدمتگزاریم... در عمل این طور باشد که مردم ببینند... حالی کنند به مردم که حکومت اسلامی، حکومت خدمت است پیغمبر اکرم (ص) خدمتگزار مردم بود».

 

مقام معظم رهبری، در این باره می فرمایند: «ما باید امروز، به سمت تغییر خودمان، به سوی الگوهایی که اسلام معیّن کرده است، پیش برویم؛ تغییر خودمان به عنوان اشخاص... باید خودمان را اصلاح کنیم، اخلاق خودمان را درست کنیم، خودمان را از لحاظ باطن، به خدا نزدیک کنیم. به عنوان یک فرد، مجاهدت شخصی بکنیم. آیات خدا را به دل خودمان بخوانیم و دل را به خدا نزدیک کنیم. این وظیفه ماست. این کمک خواهد کرد تا ما بتوانیم وظیفه ای را که در جنب مردم و در جنب جامعه داریم، به بهترین وجهی انجام بدهیم».

 

و در پایان از نمایندگانی که برای گرفتن عکس سلفی با موگرینی عجله زیادی داشتند باید پرسید، موگرینی به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تا کنون چه اقدام مهمی برای رفع تحریم‌ها و کمک به مردم ایران انجام داده است؟!

 

باید پرسید، موگرینی به نامه‌های وزیر امور خارجه کشورمان در مورد بدعهدی های آمریکا چقدر توجه کرده بود؟! که اینگونه برای گرفتن عکس سلفی از یکدیگر سبقت گرفتید؟! آیا این رفتار در شأن نمایندگان ملت بود؟!

 

نگارنده: حوریه صادقی زیرک آباد

 

انتهای پیام/