به گزارش صبح توس؛حسن صداقتی ظهر امروز در بازدید از طرح غنی‌سازی اوقات فراغت شهرستان خلیل‌آباد، اظهار داشت: افتتاحیه طرح غنی‌سازی اوقات فراغت شهرستان خلیل‌آباد در تیرماه برگزار شد.

 

وی بابیان اینکه چهار پایگاه اصلی اوقات فراغت در شهرستان فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: کانون سلمان، کانون شهیدان گوهری، سالن ورزشی ولایت و پایگاه مشاوره تحصیلی نیز از پایگاه‌های اصلی اوقات فراغت در شهرستان هستند.

 

مدیر آموزش‌وپرورش خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه پایگاه‌های اوقات فراغت اقماری نیز در روستاها و شهرکندر فعالیت خود را دنبال می‌کنند، تصریح کرد: دانش‌آموزان در 47 کلاس رشته آموزشی، هنری، ورزشی، مهارتی، درسی، قرآنی وغیره پذیرش‌شده‌اند.

 

وی همچنین در ادامه بابیان اینکه بیش از یک هزار دانش‌آموز در این طرح شرکت دارند، بیان کرد: طرح غنی‌سازی اوقات فراغت در کلاس‌ها، مدارس، کانون‌های فرهنگی- تربیتی سطح شهرستان در حال برگزاری است.

 

صداقتی با تأکید بر اینکه آموزش و تعلیم و تربیت تعطیل‌پذیر نیست، عنوان کرد: کلاس‌های اوقات فراغت فرصتی مناسب برای شناسایی استعدادهای دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف و همچنین مهارت‌آموزی به آنان است.

 

وی بابیان اینکه یکی از رسالت‌های اصلی آموزش‌وپرورش طرح غنی‌سازی اوقات فراغت است، ابراز کرد: برنامه‌ریزی‌های اوقات فراغت به‌گونه‌ای صورت گرفته که رده سنی‌های کودک و نوجوان بتوانند در کلاس‌های تابستانی شرکت داشته باشند.

 

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: تعامل و همیاری خوبی با دیگر دستگاه‌های متولی در طرح اوقات فراغت صورت گرفت تا از موازی کاری‌های احتمالی جلوگیری شود.

 

انتهای پیام/