به گزارش صبح توس؛ غلامعلی صادقی، دادستان مرکز استان خراسان رضوی صبح امروز 16 مردادماه در سومین کارگاه ملی آموزش رابطین رسانه‌ای معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه که در دادسرای انقلاب برگزار شد، با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی، اظهار کرد: قوه قضائیه در حوزه اطلاع‌رسانی تاحدودی عقب است این در حالی است که اطلاع‌رسانی‌موجب جلب اعتماد مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه خبر و اطلاع‌رسانی حق‌الناس محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: مردم نیازمند اطلاع‌رسانی از جانب قوه قضائیه هستند اما شاید این نهاد هنر، جرأت و یا فرصت اطلاع رسانی لازم را ندارد.

دادستان مرکز استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی در حوزه عملکرد قوه قضائیه بهتر است به صورت غیر مستقیم انجام شود، عنوان کرد: اطلاع‌رسانی قوه قضائیه نباید تنها محدود به هفته قوه قضائیه شود و بنا بر فرموده رهبر معظم انقلاب این کار باید در طول سال و به‌صورت مستمر انجام شود.

وی تصریح کرد: در راستای اطلاع‌رسانی غیر مستقیم قوه قضائیه می‌تواند از سمن‌ها حمایت کند زیرا این سازمان‌های مردم نهاد خالصانه حاضر به اطلاع‌رسانی کامل و شبانه‌روزی هستند، همچنین باید از ظرفیت فضای مجازی نیز استفاده کرد زیرا با بهره‌گیری از این فضا در ایام انتخابات معجزه‌ای رخ داد.

صادقی با بیان اینکه فضای مجازی افردای را می‌تواند غالب، مغلوب و مقهور کند، عنوان کرد: فضای مجازی پدیده‌ای نو است که باید با برنامه‌ریزی صحیح از ظرفیت آن بهره برد با این وجود در حوزه اطلاع‌رسانی باید بیش از هر چیز به موضوع پیشگیری پرداخته شود.

وی با بیان اینکه پیشگیری تاثیر بسزایی در کاهش وقوع جرم دارد، اضافه کرد: مطالبه قوه قضائیه از اصحاب رسانه این است که به موضوع پیشگیری از آسیب‌رسانی توجه ویژه داشته باشند تا با انعکاس یک خبر نادرست شاهد تبعات منفی پس از آن نباشیم.

دادستان مرکز استان خراسان رضوی با بیان اینکه تاکنون اصحاب رسانه اخلاق و منش خبرنگاری را رعایت کرده‌اند، ادامه داد: رسانه‌ها قلمی شفاف و صادقانه داشتند تا جایی که تاکنون در خراسان رضوی یک مورد شکایت رسانه‌ای وجود نداشته است.

وی اظهار کرد: اصحاب رسانه باید در انتشار اخبار سه هدف آموزش عمومی، پیشگیری و تقویت اعتماد مردم را مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/