سید کمال چاووشی، باستانی‌کار و کشتی‌گیر درگزی بابیان ویژگی‌های ورزشکار بااخلاق، به خبرنگارصبح توس گفت: پیروی از سیره نبوی و علوی اهل‌بیت علیه‌السلام که گذشت، مردانگی، جوانمردی و عطوفت را در دل خود دارد؛ ویژگی‌های یک ورزشکار بااخلاق است.

 

وی افزود: داشتن اخلاق ورزشی و منش پهلوانی سبب ماندگاری ورزشکاران می‌شود و آنان باید مایه افتخار کشورشان باشند و نباید ضد این موضوع حرکتی انجام دهند و حرمت پرچم کشور خود را همواره داشته باشند.

 

چاووشی خاطرنشان کرد: علت ماندگاری جهان‌پهلوان تختی در یادهای مردم، همین منش پهلوانی، ظلم‌ستیزی و مردم‌داری است.

 

وی افزود: ورزشکاران سفرای کشورها هستند و جایگاه ویژه‌ای دارند و وقتی واژه ایرانی هم در کنار اسم هر ورزشکاری همراه ‌شود؛ این مسئولیت بیشتر می‌شود.

 

این باستانی‌کار در خصوص اقدام اخیر دو فوتبالیست ایرانی بیان داشت: سیاست کشور و انقلاب ما در این است که رژیم کودک کش اسراییل را هیچ‌گاه به رسمیت نمی‌شناسد.

 

وی در خصوص اینکه اقدام دو بازیکن فوتبال مایه تأسف است، افزود: بسیاری از ورزشکاران ما پیش‌ازاین، داوطلبانه از تن دادن به رقابت در برابر افرادی از رژیم کودک کش اسراییل خودداری کرده‌ و مایه افتخار و مباهات برای مردم ایران شدند.

 

چاووشی تأکید کرد: حداقل کاری که این دو بازیکن فوتبال باید انجام دهند؛ عذرخواهی است.

 

وی افزود: دو فوتبالیست باید پیش‌ازاین در قراردادهای خود این مسائل را پیش‌بینی می‌کردند؛ هرچند آن‌ها می‌توانستند از راه‌های مختلف به دلیل کودکان مظلوم فلسطین و مصالح کشور، از شرکت در این مسابقه خودداری کنند و منافع کشورشان را به منافع شخصی‌شان ترجیح می‌دادند.

 

وی با تأکید بر حفظ هوشیاری ورزشکاران تأکید کرد: دشمن به دنبال استفاده از کوچک‌ترین فرصت‌هاست تا به‌نظام ما ضربه زند.

 

انتهای پیام/