به گزارش صبح توس؛ در مراسم تحلیف رئیس جمهور کشورمان مهمانان خارجی از اقصی نقاط کشور در مجلس نمایندگان ایران حضور یافتند و  تمام رسانه های داخلی و خارجی نمونه ای از نظام مردم سالاری و دموکراسی را به تصویر کشیدند.

 

آنچه که در این روز باعث تاسف و تاثر مسئولان نظام و بخصوص ملت ایران شد حرکت تحقیر آمیز برخی نمایندگان فراکسیون امید در سلفی گرفتن با موگرینی با وضعیت به اصطلاح خود شیرینی بود.

 

سلفی با نماینده اتحادیه اروپا که دل در گرو استکبار و اضمحلال انقلاب اسلامی دارد اگر "فی قلوبهم مرض" نباشد به یقین بی فرهنگی و حقارت است که در تاریخ مجلس ایران به ثبت رسید.

 

غیر از این است که ‌کشورهای سوریه، عراق، یمن و فلسطین چندین سال است که در آتش سیاست های خصمانه آمریکا و اروپا در حال سوختن است و اسرائیل و داعش بعنوان وامداران و مزدوران جبهه استکبار خون هزاران انسان بی گناه را به زمین ریخته و ملت ایران متنفر از این رفتارها است و موگرینی نیز آگاه به سیاست های خصمانه دوستان خود در مراسمی پا گذاشت که نمایندگان آن ملت به دنبال سلفی حقارت بودند.

 

حالا سئوال اینجاست مگر در این مراسم  معاون دبیر کل حزب الله لبنان حضور نداشت که با وی سلفی و عکس یادگاری بگیرند، مگر غیر از این است که سید حسن نصرالله موفقیت جبهه مقاومت را مرهون جمهوری اسلامی ایران عنوان کرده بود؟ 

 

این حرکت حقارت آمیز نمایندگان فراکسیون امید علاوه بر ثبت در تاریخ مجلس ایران به یقین در خاطرات موگرینی نوشته خواهد شد که به پارلمان مجلسی رفتم که نمایندگان آن با علم به اینکه ما سعی در تحریم و محدود کردن کشورشان داریم؛ اما آنها به دنبال سلفی گرفتن با من بودند.

 

انتهای پیام/