سید مسعود ریاضی، منتخب شورای پنجم شهر مشهد در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: در انتخاب شهردار جدید اولین مطلبی که باید مدنظر باشد، این است که شهردار باید به مسائل شهری آشنا اگر در حیطه شهرداری دارای سابقه کار باشد ارجحیت خواهد داشت.

 

وی ضمن اشاره به تأثیرگذاری، هوشمندی، توان مدیریت شهردار و همچنین سابقه مدیریتی ازنظر کمی و کیفی افزود: توان تعامل با دستگاه‌های استانی و کشوری دارای اهمیت است و قطعاً شهردار باید برای همه اقشار و گروه‌های مردم فعالیت داشته باشد.

 

منتخب شورای پنجم شهر مشهد با بیان اینکه گروه منتخب‌شده اختلاف‌نظرهایی در جزئیات وجود دارد اما در کلیات منتخب مردم هستند گفت: تک‌تک اعضای شورای شهر باید مسئولیت همه افراد معرفی‌شده برای تصدی این مسئولیت را بپذیرند.

 

وی اولویت اصلی شهردار آینده را تأمین درآمدهای پایدار برای شهرداری دانست و افزود: علاوه بر تولید درآمد باید در بخش‌های مختلف، صرفه‌جویی‌ها و هزینه کردهای معقول اهمیت دارد و اگر بتوان 20 درصد کاهش هزینه در هزینه‌ها داشته باشیم این مبلغ معادل هزینه‌های یک شهر کشور است.

 

ریاضی تصریح کرد: با توجه به تعویق افتادن فعالیت شورای شهر لذا برنامه‌های انتخاب شهردار نیز منعطف شده اما به‌هرحال در هفته آینده مرحله گذر از 6 نفر به 3 نفر برای تصدی این مسئولیت انجام می‌شود و علاقه‌مند هستیم در شاخه فرهنگی موضوع توجه ویژه به طوس و فردوسی به‌منظور جذب گردشگر صورت گیرد.

 

وی افزود: به این موضوع باید بیشتر توجه شود و حتی پیشنهاد داریم کمیسیون تخصصی به نام طوس ایجاد شود تا جزء برنامه‌های اولویت‌دار قرار گیرد.

انتهای پیام/