سید جلال فیاضی عضو شورای اسلامی شهر مشهد در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: شهردار آینده بایستی شرایط کلی از جمله تعهد و تخصص را داشته باشد و شهر را بخوبی بشناسد یعنی شهرداری انتخاب شود تا با این شناخت چرخه فعالیت شهرداری را به چرخش درآورد.

 

وی قدرت تعامل شهردار را دارای اهمیت دانست و افزود: تعامل شهری این است که شهردار آینده باید بداند سه رکن اصلی شهر یعنی دولت، شهرداری و آستان قدس در شهر مشهد برای پیشبرد اهداف نیاز است در کنار یکدیگر همکاری داشته باشند.

 

عضو شورای شهر مشهد گفت: باتوجه به اینکه شهر مشهد شهری ویژه است بایستی تعامل ملی صورت بگیرد تا در این سطح مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: اولویت های شهردار آینده از بین چندین مسئله مهم یکی اینست که باید برنامه محور باشد و هر چه سریعتر موضوع طرح تفصیلی شهر را که فعلا در شورای عالی شهرسازی قرار دارد تعیین تکلیف کند.

 

فیاضی تصریح کرد: مجموعه برنامه ها باید بر مبنای طرح تفصیلی پیشرفت داشته باشد و اجازه ندهد که سلیقه ای در آن عمل شود.

 

وی افزود: سرعت بخشی به روند تکمیل قطار شهری یکی دیگر از اولویت ها است و همچنین شهردار باید تلاش کند چرخه خدمات شهری شهرداری متوقف نشود زیرا اگر به هر دلیلی متوقف شود راه اندازی مجدد سخت و زمان بر است لذا باید بدنه شهرداری را خوب بشناسد.

 

عضو شورای شهر مشهد با بیان اینکه برخی پروژه های بزرگ شهر باید با سرعت بیشتری پیشرفت کند خاطرنشان کرد: برای آوردن بودجه به سمت شهرداری تعامل با دولت خیلی کمک می‌کند.

 

وی ضمن تأکید بر اینکه بافت پیرامونی حرم مطهر در این شورا به عنوان زخم کهنه شهر باید تعیین تکلیف شود گفت: موضوع حاشیه شهر نیز به دلیل اینکه حاشیه شهر حاصل سیاست های دولت است جز با همکاری شهرداری و دولت حل شدنی نیست لذا باید دولت نیز در این موضوع وارد شود.

انتهای پیام/