میرشجاع در گفتگو با صبح توس؛ تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران را نقض قطعی برجام بیان کرد و گفت: متاسفانه برجام طوری تنظیم‌شده که در صورت نقض آن از سوی آمریکا جایی برای شکایت قرارنداده‌اند و باید گفت دولت ما در مقابل عمل انجام شده قرارگرفته است.

 

رزمنده و راوی دفاع مقدس افزود: رهبر معظم انقلاب در تذکرات خود به تیم هسته‌ای اجرای گام به گام برجام را توصیه فرمودند اما ما تمام مراحل اجرای برجام را به یک‌باره انجام دادیم بدون این که طرف مقابل به تعهدات خود عمل‌کند.

 

این راوی دفاع مقدس یادآورشد: رئیس جمهور در زمان قبول برجام اعلام‌کرد از زمان اجرای برجام تمام تحریم‌ها برداشته می‌شود و دیوار تحریم شکسته می‌شود اما هنوز طبق اظهارنظر مسئولان دولتی بسیاری از تعهدات طرف مقابل عملی‌نشده است.

 

میرشجاع گفت: خوشبختانه شورای نظارت بر برجام در داخل کشور تصمیماتی گرفته‌اند اما باید رفتار قاطع‌تری در مقابل دشمن از خود نشان دهیم.

 

وی با بیان این که مشکل اصلی آن‌ها با ما به خاطر اسلام است و برجام و مسایل هسته‌ای بهانه‌ای بیش نیست، تصریح کرد: بنابراین مسئولان باید به پشتوانه وحدت ملی و حضور مردم در صحنه دفاع از اسلام و آرمان‌های انقلاب با اقتدار در مقابل دشمنان بایستند.

 

وی با بیان این که دشمن قصددارد با تحریم استقلال اقتصادی و در نتیجه استقلال سیاسی ما را از بین‌ببرد خاطرنشان کرد: اجرای صحیح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اعتماد به جوانان متعهد و کارآمد و دانشمندان مومن انقلابی یکی دیگر از راه های مقابله با دشمن و بی‌اثر کردن تحریم‌ها است.

 

این رزمنده و راوی دفاع مقدس ادامه‌داد: البته مسئله تحریم مربوط به الآن نیست چرا که ما از اول انقلاب و مبارزه با استکبار با تحریم روبرو شدیم و باید گفت این بزرگترین اشتباه آنان بود چون ما در دل تحریم رشدکردیم و روی پای خود ایستادیم و سود واقعی از اجرای تحریم نصیب ما شد.


وی افزود: تحریم‌ها اثری نداشته و نخواهد داشت و نمونه کوچک در مسئله قطر نمودارشد چرا که با وجود تحریم و از طرفی قطع ارتباط دولت‌های منطقه با قطر قطع اما حمایت ایران و ترکیه قطر را روی پا نگه داشت که نشان از کارساز نبودن تحریم‌ها دارد.

 

میرشجاع با بیان این که آمریکا نفس‌های آخر خود را می‌کشد گفت: در منطقه دوستان و متعهدان خوبی از جمله چین و روسیه داریم که قطب جدیدی در مقابل آمریکا در حال شکل‌گیری است و این به ضرر آمریکا می‌انجامد البته تکیه‌ ما تنها به قدرت لایزال الهی است و تا جایی که منافع ملی اقتضا کند با آن‌ها همراه هستیم.

 

وی در خصوص مطرح شدن موضوع بازدید بازرسان از مراکز تسلیحات نظامی ایران گفت: این امر اتفاق نخواهد افتاد چرا که موقعیت مکانی تسلیحات نظامی ما فوق سری است و زیر نظر رهبری و شورای عالی امنیت ملی است و طرح این موضوع نشان از ترس و وحشت آنان از قدرت نظامی ایران دارد و از سویی ارسال موشک از ایران به دیرالزور سوریه هشداری برای آمریکا و متحدان غربی و منطقه ای اش بود.

 

وی در پایان با بیان این که دنیای متوحش غرب چیزی جز زبان زور نمی پذیرد اظهارکرد: ما باید به تأسی از آیه « وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَيلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُم و ...» تمام تجهیزات و قوای خو را برای ایجاد رعب و وحشت در دل دشمن استفاده کنیم.

انتهای پیام/