به گزارش صبح توس؛ فرمانده سپاه ناحیه بجستان پیش از ظهر امروز در نشست کمیته پشتیبانی اردوهای جهادی که در محل سالن اجتماعات فرمانداری بجستان برگزار شد ضمن تبرک روز خبرنگار به فعالیت اردو های جهادی در شهرستان بجستان پرداخت و از مبارزات امام خمینی ( ره) در سالهای قبل از انقلاب گفت  و اظهار کرد: تفکر بسیجی است که جلو هجمه های دشمن را در بعد انقلاب گرفت و امنیت کشور ما حاصل این تفکر است

 

سرهنگ علیرضا جنیدی ادامه داد: می‌توان در یک کلمه گفت که مهم‌ترین هدف برگزاری اردوهای جهادی، سازندگی است  اما این عبارت توضیح دارد؛ همان‌گونه که خود جهاد توضیح دارد، آغاز این سازندگی، ساختن خود می‌باشد. به عبارتی اولین هدف اردوی جهادی خود سازی است؛ همان‌طور که برترین جهاد‌ها جهاد اکبر در معرکه نفس است.

 

فرمانده سپاه بجستان اذعان کرد:  این گذر از خود و اجابت حق بزرگ‌ترین و مقدس‌ترین غنیمتی است که از این سفر برای آدمی می‌ماند، در طی این سفر، تذکر و همیاری به یکدیگر در پیمودن پلکان رشد و کمک به سایرین برای ساختن فضای فرهنگی و مذهبی محیط نیز حاصل می‌شود در کنار این مزایا، رسالتی بر دوش جهادگران است و آن توسعه فرهنگ محرومیت زدایی در بین جوانان و ایجاد روحیه سازندگی و امید در مردم منطقه است.

 

وی  تصریح کرد: یکی دیگر از اهداف جهادی نیز سازندگی عمرانی، فرهنگی، علمی و بهداشتی در منطقه است. در اردوی جهادی، بسیجیان با وضعیت زندگی یک منطقه محروم شهرستان در ابعاد مختلف فرهنگی، اعتقادی، معیشتی و بهداشتی و … آشنا شده و از طریق تلاش مخلصانه برای سازندگی در ابعاد مختلف آن منطقه، می‌کوشند که خود را ساخته و رضوان الهی را کسب کنند.

 

فرمانده سپاه بجستان خاطر نشان کرد: مهمترین پیام اردوهای جهادی در مناطق محروم این است که اصل نظام برپایه مردم داری استوار است و مردمی که در دهه اول انقلاب برای بدست آوردن این انقلاب تلاش کردند امروز این نظام برای شماست در راستای محرومیت زدایی از همه توان خود استفاده می‌کند.

 

انتهای پیام/