به گزارش صبح توس؛ امام جمعه موقت بجستان در همایش ترویج تغذیه با شیر مادر که در محل سالن اجتماعات فرهنگیان بجستان برگزار شد ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: یکی از موهبت های الهی که به مادران عنایت شده علاوه بر فرزند، شیر مادر است، با یک تحقیق میتوان پی برد که شیر مادر یکی از معجزات ویژه خداوند است که خداوند آن را در وجود مادر گذاشته است تا به وسیله آن فرزند خود را تا 6 ماه بدون هیچ غذای دیگری و تا دوسال با غذای های کمکی تغذیه کند.

 

حجت الاسلام حسن نقی زاده به جایگاه شیر مادر در قرآن اشاره کرد و گفت: خداوند در 8 جای قرآن از شیر مادر یاد کرده است و میتوان به آیه 233 سوره بقره اشاره کرد که خداوند می‌فرمایند مادران دو سال کامل فرزندان خود را شیر بدهند و در تفسیر این آیه آمده است که هر مادری کمتر از 21 ماه به فرزندش شیر دهد در حق فرزند خود ستم کرده است.

 

وی به بیانات پیامبر اکرم(ص) پرداخت و تصریح کرد: حضرت محمد (ص) می‌فرمایند؛ هیچ غذایی بهتر و کاملتر از شیر مادر نیست و امروز متخصصان تا حدودی به گفته پیامبر اسلام رسیدند و هر چه علم پیشرفت می‌کند این گفته بازتر و قابل فهم تر می‌شود.

 

امام جمعه موقت بجستان به روایتی از ائمه پرداخت و اذعان کرد:  با توجه به روایات و احدایث می‌توان به جایگاه  واهمیت شیر مادر پی برد، پیامبر اکرم به حولاء عطار فرمود: پس آنگاه که مادر وضع حمل کرده و شروع به شیردادن نوزاد کند، به هر بار مکیدن شیرمادر در روز قیامت نوری درخشان در برابرش جلوه کند و هر کس از گذشتگان و آیندگان آن را مشاهده کند به شگفتی در آید و در نامۀ عمل روز دار شب زنده دار ثبت گردد. پس اگر فرزندش را از شیر گرفت، خدای متعال به او فرماید ای زن! بدان که تمام گناهانت را آمرزیدم، پس عمل خود را از سر بگیر.

 

 

وی خاطر نشان کرد:  در روایتی دیگر داریم از پیامبر اسلام (ص) که نشانگر تاثیر شیر مادر بر فرزند است، رسول خدا (ص) فرموند: از شیردادن زن بدکاره و دیوانه برای فرزندانتان پرهیز کنید، زیرا شیر اثر خود را می گذارد.

 

 

انتهای پیام/