سید علی حسین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: سازمان بسیج ورزشکاران با رویکرد فرهنگی و گسترش تعمیق معنویت در بدنه ورزش استان فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

 

مسئول بسیج ورزشکاران سپاه امام رضا(ع) بابیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان استان، ادارات ورزش شهرستان‌ها، بدنه بسیج، مربیان و ورزشکاران بسیجی مخاطب اصلی این سازمان هستند، خاطرنشان کرد: اولین دوره توانمندسازی فرهنگی مربیان ورزشی در خراسان رضوی هفته گذشته به میزبانی شهرستان بردسکن برگزار شد.

 

وی بابیان اینکه در این دوره از شهرستان‌های تربت‌حیدریه، مه ولات، کاشمر، زاوه وغیره شرکت داشتند، تصریح کرد: اخلاق و راهبردهای اسلامی در ورزش، تبیین و بومی‌سازی فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری در برنامه فرهنگی و روش‌های تعامل با مربیان و ورزشکاران نیز از سرفصل‌های اولین دوره توانمندسازی فرهنگی مربیان ورزشی بود.

 

20 کانون بسیج ورزشکاران در خراسان رضوی وجود دارد

 

حسین زاده با تأکید بر اینکه 20 کانون و دفتر بسیج ورزشکاران در کل استان خراسان رضوی وجود دارد، بیان کرد: چنانچه فرماندهان نواحی استان خواهان راه‌اندازی بسیج ورزشکاران باشند این دفاتر با توجه به نیاز شهرستان گسترش می‌یابد.

 

وی همچنین در ادامه عنوان کرد: در سامانه ناب قریب به 15 هزار ورزشکار بسیجی ثبت‌شده است که با بسیج ورزشکاران در کل استان در ارتباط هستند.

 

این مقام مسئول بابیان اینکه متأسفانه نفوذ دشمن از طریق فرهنگ به‌خصوص در بدنه ورزش پیشرفت داشته است، تأکید کرد: امروز همه دستگاه‌ها و همه نهادهایی که به‌نوعی درزمینهٔ فرهنگی فعالیت می‌کنند وظیفه خطیر و مسئولیت سنگینی را بر دوش دارند و این وظیفه را باید با جدیت بیشتری دنبال کنند.

 

وی با اشاره به اینکه تهاجم فرهنگی از طریق گوشی‌های موبایل به‌راحتی در حال گسترش است، ابراز داشت: بیش از چهار هزار سایت نامعلوم در گوشی‌های موبایل وجود دارد که انواع سموم را به ذهن جوانان و نوجوانان وارد می‌کند.

 

حسین زاده در پایان بابیان اینکه رسالت خانواده‌ها در باب تربیت فرزندان خود بسیار سنگین است، خاطرنشان کرد: سازمان بسیج ورزشکاران در حد توان و امکانات خود در جهت جلوگیری از نفوذ فرهنگی تلاش می‌کند.

 

انتهای پیام/