به گزارش صبح توس؛

به گزارش جام روز، زلزله فرودین ماه امسال در تربت جام و چند شهر دیگر خراسان رضوی باعث تخریب بسیاری از منازل شده است

مردم ایران از اولین ساعات این اتفاق اعلام آمادگی برای کمک رسانی در کنار مسئولین ستاد بحران به این مناطق داشتند ولی اتفاقی که چندین بار در منطقه زلزله زده دهستان موسی آباد تربت جام افتاده است حضور گروه های مردمی برای شاد کردن کودکان است.

حضور خادمان امام رضا علیه السلام ، گروه های هنری و نمایشی و تیم های مشاوره ای که تلاش کردند مسائل روانی بعد از زلزله را برای کودکان کاهش دهند.

به مناسبت ولادت امام مهربانی‌ها علی بن موسی الرضا علیه السلام مربیان هنرمند سیار شهرستان‌های تربت‌جام و مشهد میهمان کودکان و نوجوانان چاه مزار علیا و سفلی از روستاهای زلزله بخش موسی آباد تربت‌جام بودند.

در همین خصوص رسول حسینی زهرایی مربی کتاب‌خانه سیار روستایی تربت‌جام و مسئول گروه اعزامی به روستاهای زلزله زدهده در گفتگو با خبرنگار جام روز بیان داشت: روستاهای چاه مزار علیا و سفلی در فروردین‌ماه سال جاری شاهد زلزله‌های نسبتاً شدیدی بودند که خسارت‌های فراوانی به مردم محروم این منطقه تحمیل کرد و این برنامه به منظور ایجاد شادی و نشاط برای اهالی این روستاها برنامه‌ریزی و اجرا شد.

وی با اشاره به حضور چشمگیر کودکان افزود: حضور پررنگ و استقبال خوب اهالی این دو روستا خستگی مسیر راه را از بین برد و هنرمندان که می خواستند به کودکان روحیه بدهند با انرژی بیشتری به شهرهای خود بازگشتند.

مسئول مرکز سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تربت جام تصریح کرد: این ویژه برنامه با حضور  کودکان و نوجوانان روستاهای چاه مزار علیا و سفلی در مسجد حضرت فاطمه زهرا چام مزار سفلی برگزار شد.

حسینی زهرایی ادامه داد: اجرای این برنامه به پیشنهاد قرارگاه سازندگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اعضای اردوی جهادی مدافعان حرم و مربیان سیار شهرستان‌های تربت‌جام و مشهد با انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری انجام شد..

وی با اشاره به برنامه انجام شده عنوان کرد: قصه‌گویی داستان «چوپان و مارگیر» و «کیسه روباه»، اجرای نمایش طنز«هفت‌خوان رستم»، برگزاری کارگاه‌ کاغذ و تا، نقاشی دیواری و انجام بازی و سرگرمی از فعالیت‌های انجام شده در این روز پر نشاط بود.

انتهای پیام/