به گزارش صبح توس؛ علی حدادی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشتخوار  صبح امروز از وقف جدیدی در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: این وقف توسط  محمد ابراهیم اشرفی در دهستان باسفر شهرستان رشتخوار با نیت ساخت حسینه و مسجد شهید حسین اشرفی انجام شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه وقف یک احسان ماندگار برای انسان است، در ادامه افزود: در این وقف 400 متر مربع زمین به همراه مسجد ساخته شده به ارزش سه میلیارد ریال انجام شده است.

 

وی در ادامه، با اشاره به اینکه این دومین وقف جهت ساخت مسجد از ابتدای سال جاری‌ در این شهرستان است، تصریح کرد: با وقف یک منزل مسکونی در روستای سنگان جهت ساخت مسجد در ابتدای سال جاری به ارزش بیش از 500 میلیون ریال این دومین وقف صورت گرفته در جهت ساخت مسجد و حسینه در این شهرستان است.

 

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان رشتخوار با بیان اینکه  تاکنون سه وقف در سال جدید در این شهرستان صورت گفته است، تصریح کرد: درسال گذشته بیش از هفت وقف در سطح شهرستان رشتخوار به ثبت رسیده است.

 

 

حدادی در پایان ضمن تقدیر از مردم خیر و نیک اندیش این شهرستان با اشاره به اینکه وقف چشمه همیشه جاری است، تصریح کرد: تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و احیای این سنت حسنه می تواند راه گشای بسیاری از مشکلات اقتصادی در کشور باشد.

انتهای پیام/