حسین محمدی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به حمله ناجوانمردانه اتمی آمریکا به هیروشیمای ژاپن، این اقدام را ناشی از خوی استکباری و جنگ طلبانه سیاستمداران این کشور دانست و گفت: سیاستمداران آمریکائی همواره ثابت کردند که تفکری به جز زور و ظلم و استبداد ندارند و با این شیوه به دنبال کسب منافع خود و غارت کشورهای دنیا هستند.

 

وی تصریح کرد: سیاستمداران آمریکائی در 50 سال گذشته چنان بر طبل حقوق بشر کوبیدند که گویی داعیه دار آن هستند کما اینکه در این مدت و در افکار عمومی جامعه جهانی بعنوان متهم اصلی نقض حقوق بشر جهانی شناخته می‌شود.

 

استاد علوم سیاسی دانشگاه خاطرنشان کرد: کشتار حدود 180 میلیون انسان در کشورهای مختلف و حمایت از رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی دلیل اصلی این ادعاست که آمریکایی ها تفکری به غیر از ظلم و جنایت در سر نمی پرورانند و جای تاسف است که سایر ملتها و کشورها را به نقض حقوق بشر متهم می کند.

 

وی با بیان اینکه در قوانین بین المللی ساخت بمب اتم نقض حقوق بشر جهانی است، افزود: دولت آمریکا با کلاهک های هسته ای و اتمی خود و همچنین حمایت ناجوانمردانه از رژیم کودک کش صهیونیستی نمی تواند در جامعه بین المللی ادعای حقوق بشر کند و همه ملتهای جهان با علم به این موضوع، آمریکا را بزرگترین ناقض حقوق بشر می دانند.

 

این تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: حمایت از تروریسم و گروههای افراطی در کشورهای سوریه، یمن، عراق و لبنان و همچنین حمایت از بمباران مردم بی دفاع و مظلوم یمن توسط حکومت خائن آل سعود نمونه دیگر نقض حقوق بشر جهانی آمریکائی ها به شمار می رود.

 

محمدی، مهمترین دلیل تجاوز نظامی آمریکا به کشورهای مختلف را عدم ناتوانی این کشورها در عرصه های نظامی و دفاعی عنوان و بیان داشت: تجربه ثابت کرده سیاستمداران جنگ طلب آمریکایی به هر ملت و کشوری که به لحاظ نظامی و دفاعی ضعیف بوده برای کسب منافع و چپاول آن کشور به بهانه های واهی از جمله، سلاح هسته ای و کشتار جمعی، حقوق بشر و حمایت از تروریسم حمله نظامی کرده و آن کشور را به اشغال خود درآورده است.

 

وی نمونه بارز آن را کشورهای منطقه غرب آسیا عنوان کرد و افزود: در کشورهای افغانستان، پاکستان، سوریه و برخی کشورهای عرب منطقه، آمریکا از طریق جنگ و تزویر، نیروهای مستشاری و نظامی خود را مستقر کرده و هم اکنون بیشترین سربازان و افسران خارج مرزهای جغرافیایی در بین کشورهای دنیا متعلق به ایالات متحده است.

 

استاد علوم سیاسی دانشگاه تربت حیدریه با تاکید بر تقویت بنیه دفاعی جبهه مقاومت، آن را مایه اقتدار و عزت مسلمانان خواند و گفت: به هر میزان بر توان نظامی و دفاعی جبهه مقاومت که در راس هرم آن جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته افزوده شود به همان میزان سیاستمداران مستکبر و جنگ طلب آمریکا از منطقه غرب آسیا عقب نشینی خواهند کرد و در آینده نزدیک با نابودی رژیم غاصب صهیونیستی و حکومت آل سعود خاورمیانه اسلام ناب محمدی(ص) شکل خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/