موسی دابو در گفتگو با خبرنگار صبح توس، با اشاره به نقش ویژه جمهوری اسلامی در پیش برد اهداف و مبانی انقلاب اسلامی و معارف اسلام در جهان اسلام، اظهار کرد: بنده بااینکه تابعیت کشور ایران را ندارم اما در تمام رسانه‌ها و مناطق و همچنین در مراسم پیاده‌روی اربعین تمام تلاش خود را کرده‌ام تا ملیت‌های متفاوت را ذیل انقلاب اسلامی ایران تعریف کنم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به دنبال مادیات و به قولی سیر کردن شکم خود و تأمین منافع مادی‌اش نیست بلکه تمام اهداف جمهوری اسلامی بر انسان‌سازی و تربیت او است.

مسئول طلاب آفریقایی ساکن در مشهد مقدس با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی به دنبال وحدت میان مسلمانان است، عنوان کرد: فعالیت‌هایی که این کشور انجام می‌دهد بیانگر همزیستی مسالمت‌آمیز مسلمانان در کنار یکدیگر است زیرا معتقد است که تنها عامل پیروزی مسلمانان بر استکبار در اقصی نقاط عالم وحدت است.

وی ادامه داد: علت دشمنی با جمهوری اسلامی از سوی ایادی استکبار نیز همین است که این کشور دقیقاً برعکس فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های آن‌ها است و دشمنی با مردم این کشور در قالب‌هایی مانند تحریم و تهدید به حمله نظامی طبیعی است.

موسی دابو با اشاره به تأثیرگذاری جمهوری اسلامی در جهان اسلام، تصریح کرد: برای بررسی این نقش باید حضور جمهوری اسلامی را در کشورها و قاره‌های مختلف بررسی کنیم و به‌عنوان نمونه حضور این کشور در قاره آفریقا در لحظات و مواقع حساس بسیار مؤثر بوده است.

وی تصریح کرد: مبارزات فرهنگی و اجتماعی جمهوری اسلامی با وهابیت و مبارزات نظامی آن‌ها با سلفی‌ها و تکفیری‌ها و عقب راندن این مزدوران از کشورهای اسلامی نشانگر تأثیرگذاری این کشور است.

انتهای پیام/