به گزارش صبح توس؛ حسن محرابی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه در حال حاضر ساخت 460 کلاس نیاز فوری آموزش سبزوار برای تامین فضاهای مورد نیاز آموزشی است اظهارداشت: ساخت این تعداد کلاس با فرض قابل استفاده بودن فضاهای فرسوده آموزشی است.

 

وی با اشاره به اینکه براساس تعاریف جدید فضای استاندارد برای دانش آموزان در ابتدایی به هفت متر رسیده است بیان داشت: متاسفانه تا رسیدن به استاندارد در مقطع ابتدایی فاصله زیادی داریم.

 

محرابی به 12 پروژه آموزشی در حال ساخت در سبزوار اشاره کرد و افزود: برخی از این پروژه ها برای سال تحصیلی جدید به بهره برداری رسیده و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

 

مدیرآموزش و پرورش سبزوار در ادامه به تجهیز 15 درصد از فضاهای آموزشی به تجهیزات هوشمند اشاره کرد و افزود: در حوزه هایی مانند تامین آزمایشگاه و کتابخانه از استاندارهای تعریف شده در کشور پایین تر هستیم.

 

وی با اشاره به ایجاد نهضت کتابخانه سازی در سبزوار ادامه داد: با همکاری با سازمان تبلیغات اداره ارشاد و نهاد کتابخانه ها درصدد هستیم تا کتابهای موجود را به روز رسانی کنیم.

 

محرابی با بیان اینکه تغییرات درنوع نظام آموزشی باعث ایجاد کمبود نیروی انسانی در برخی مقاطع و همچنین مازاد نیرو در مقاطع دیگر شده است، تاکید کرد: در مقطع متوسطه با 80 نفر مازاد نیرو و همچنین در مقطع ابتدایی با 48 نفر کمبود نیرو روبرو هستیم.

 

وی همچنین از کمبود 280 نفر سرایدار و خدمتگزار در مدارس خبر داد و بیان کرد: متاسفانه هیچ راه قانونی برای تامین این تعداد نیرو وجود ندارد.

 

انتهای پیام/