به گزارش صبح توس؛ آیت الله حسن عالمی در نخستین جلسه شورای سیاست گذاری برگزاری کنگره مجاهد نستوه آیت الله عباسعلی اسلامی سبزواری در سبزوار با بیان اینکه نکات فراوان و ارزشمندی در زندگی این مجاهد نستوه وجود دارد، اظهارکرد: در شرایط زندگی امروز این نکات می تواند برای هدایت نسل امروز مورد توجه قرار گرفته و نقش اساسی داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه خواسته خداوند از مردم در قرآن فراموش نکردن پیامبران و هدایتگران نسل خود است، تصریح کرد: خداوند از انسان خواسته تا هدایتگران نسل خود را ارج نهاده و از وجود آنها برای زندگی توحیدی استفاده کنند.

 

عضو مجلس خبرگان، آیت الله سبزواری را مجاهدی خستگی ناپذیر و ژرف اندیش دانست که برای این نگاه ژرف خود از تمام ظرفیتهای استفاده کرده است و بیان داشت: این افراد می توانند الگو و اسوه مناسبی برای افراد جامعه باشند.

 

آیت الله عالمی با بیان اینکه موضوع برگزاری این کنگره همزمان با برگزاری کنگره حمید سبزواری در محضر رهبر انقلاب مطرح شد و از آن زمان تاکنون به نتیجه ای نرسیده است، ابراز امیدواری کرد: این کنگره در سال جاری برگزار شده و زمینه ساز کارهای بزرگتر شود.

 

در ادمه این مراسم حجت السلام رهبر، امام جمعه موقت اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه آیت الله سبزواری بزرگترین انقلاب فرهنگی را در زمان پهلوی انجام داد، تاکید کرد: ساخت 184مدرسه اسلامی در آن دوره الگویی برای مبلغین فرهنگی و کسانی است که دغدغه های فرهنگ اسلامی دارند.

 

محمد جواد حداد نیا،رئیس دانشگاه حکیم سبزواری نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری کنگره این مجاهد در آذر ماه سال جاری در سبزوار گفت: این همایش در سه محور اجلاسیه علمی، آیین شعر انقلاب ونمایشگاه بیداری اسلامی برگزاری خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: تیزر و فیلم این همایش نیز آماده شده که برای پخش در شبکه های مختلف سیما ارسال خواهد شد.

 

انتهای پیام/