هادی شایسته رئیس اداره دامپزشکی طرقبه شاندیز در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: در طرقبه شاندیز دو مرکز بسته بندی گوشت قرمز دارای پروانه بهداشتی دامپزشکی تحت نظارت مسئول بهداشتی واحد و با ظرفیت 3 تن در روز فعالیت می کنند.


وی با بیان اینکه این واحد ها دارای اتاق بسته بندی، تونل انجماد و سردخانه نگهداری و همچنین مسئول فنی بهداشتی دامپزشکی هستند افزود: بسته بندی انواع گوشت اعم از شیشلیکی، ماهیچه و غیره انجام  و پس از برچسب زدن در استان و حتی در سطح کشور توزیع می شود.


رئیس دامپزشکی طرقبه شاندیزگفت: بازدید از این مراکز به صورت ماهانه و نمونه برداری ها نیز هر سه ماه یک بار انجام شده که طی آن تعیین بار میکروبی و سایر فاکتورهای مربوطه صورت می‌پذیرد.


وی افزود:  درگوشتی که از کشتارگاه خارج می شود و لاشه ای که با خودروی سردخانه دار به واحد ها منتقل می شود اگر شرایط مناسبی نداشته باشد امکان میکروبی شدن وحود خواهد داشت.


شایسته ضمن اعلام اینکه مشکلات بهداشتی در این مراکز دامپزشکی مجاز در کشتارگاه ها وجود نداشته تصریح کرد: علاوه بر اعمال نظارت بر رستوران ها، با مراکز و کارگاه های غیرمجاز شناسایی شده همچون گذشته برخورد قضایی شده است.


وی افزود: رستوران های شهرستان مجاب شده اند که گوشت مورد نیاز خودشان را از کارگاه های پروانه دار تحت نظارت دریافت کنند و از مردم نیز تقاضا داریم هر کجا کشتار غیرمجاز گوشت و عرضه لاشه بدون مهر دامپزشکی را مشاهده می کنند در اسرع وقت اطلاع رسانی کنند.


رئیس اداره دامپزشکی طرقبه شاندیز ضمن تأکید بر اینکه عرضه گوشت باید با مهر بهداشتی کشتارگاه باشد خاطرنشان کرد: دراین شهرستان بالغ بر 340 واحد پذیرایی اعم از رستوران، آشپزخانه و تالار وجود دارد که ضروری است واحدهای بسته بندی انواع گوشت به جهت تامین فراورده های گوشتی مصرفی احداث شود.
انتهای پیام/