سید حبیب امینی طوفال در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، اظهار کرد: برنامه های فرهنگی کمیته امداد به منظور ارتقاء شاخص های فرهنگی خانواده های تحت حمایت و برای گروه های سنی مختلف برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه کمیته امداد در بحث فعالیت های فرهنگی همانند فعالیت های حمایتی و معیشتی تلاش می کند، خاطرنشان کرد: اردوهای فرهنگی، زیارتی و آموزشی در بخش های مختلف در ارتباط با دانش آموزان، دانشجویان و مادران سرپرست خانوار برگزار می شود.

 

معاون فرهنگی مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی همچنین تصریح کرد: مجتمع های شبانه روزی به منظور ادامه تحصیل دانش آموزان نخبه و باهوش تحت پوشش در چند منطقه خراسان رضوی دایر شده است.

 

وی با بیان اینکه اردوهای تابستانی داخل و خارج استان در تمام شهرستان های خراسان رضوی برگزار می شود، بیان کرد: این اردوها از اوایل تیرماه آغاز شد و تا اواخر شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

 

ارتقاء شاخص‌های خانواده‌های تحت حمایت خروجی مثبت فعالیت‌های قرآنی است

 

امینی با تاکید بر اینکه برنامه های آموزش خانواده با حجم فعالیت 38 هزار نفر در موضوعات مختلف درحال برگزاری است، عنوان کرد: کمیته امداد برنامه های آموزشی نظیر سبک زندگی دینی، مهارت های زندگی، اخلاق اسلامی، نماز، امر به معروف و نهی از منکر و آشنایی با سیره ائمه را سرلوحه کار خود قرار داده که در طول سال اجرا می شود.

 

وی با اشاره به اینکه فعالیت های قرآنی گسترده ای در عرصه خانواده های تحت حمایت به صورت تخصصی دنبال می شود، تاکید کرد: مسابقات قرآن، دوره های تربیت مربی فرهنگی قرآنی در سطح مشهد از جمله فعالیت های قرآنی کمیته امداد است.

 

این مقام مسئول همچنین ابراز کرد: سرانجام حجم فعالیت های فرهنگی تدارک دیده شده یک خروجی مثبت است که به ارتقاء شاخص های خانواده های تحت حمایت کمیته امداد خواهد انجامید.

 

تعمیق باورهای دینی از اهداف برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد است

 

وی در ادامه به برنامه های اجرایی دهه کرامت توسط کمیته امداد استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: در دهه کرامت و گرامیداشت این دهه اردوهای زیارتی متعددی با عنوان شوق زیارت از شهرستان های سطح استان برای پابوسی بارگاه منور رضوی با حجم فعالیت 10 هزار نفر صورت گرفت.

 

امینی بیان کرد: اردوهایی را در پنج نقطه استان برای گرامیداشت دهه کرامت در شهرستان های سبزوار، کاشمر، نیشابور، تربت حیدریه و مشهد برگزار شد.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه های فرهنگی کمیته امداد با هدف تعمیق باورهای دینی و گسترده تر کردن محورهای دینی در فعالیت های فرهنگی با الهام از رهنمودهای رهبری انجام می شود و تاثیرات بسیار مثبتی در خانواده های تحت حمایت داشته است.

انتهای پیام/