یوناتن بت کلیان دبیر فراکسیون ورزش و جوانان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: یکی از مسائل مهم اینست که رژیم صهیونیستی رژیم غاصبی است و بویی از انسانیت نبرده اند اما دین یهود دینی است که در کشور و قانون اساسی به رسمیت شناخته شده و با رژیم ظالم و غاصب صهیونیستی تفاوت دارد.

 

وی با اشاره به اینکه ورزشکاران جمهوری اسلامی سالیان دراز بر مبنای همدردی با مردم فلسطین و تمام مظلومان جهان با این رژیم غاصب در مسابقاتی شرکت نکرده اند افزود: اعتقاد داریم کسی که دستش به خون انسان مظلوم مسلمانی آلوده است اگر ورزشکاری روبروی آن در مسابقه ای شرکت می کند و با بدن آن تماس داشته باشد ناپاک شده است لذا روی این مسائل باید بررسی های دقیق تری انجام شود.

 

دبیر فراکسیون ورزش و جوانان مجلس گفت: دنیا دنبال گرفتن نقطه ضعف از ایران اسلامی است و ما را در میان مجامع بین المللی و مردم آزاده دنیا، افرادی شرور نشان دهد اما خمیرمایه ایرانی، انسانیت است  و ادیان و اقوام مختلف در ایران کنار یکدیگر زندگی خوب و مسالمت آمیزی دارند.

 

وی ضمن تأکید بر عدم رویارویی با رژیم غاصب صهیونیستی در میادین ورزشی به تربیت «پهلوان» در کشور اشاره داشت و افزود: پهلوانی در ایران از امام علی(ع) سرچشمه گرفته و تا امروز به پهلوانان ما از جمله تختی رسیده و این ایران بوده که اصول پهلوانی را به جهانیان نشان داده است.

 

یوناتن بت کلیان اظهار کرد: در این زمینه باید ورزشکاران توجیه شوند و یاد بگیرند چرا باید در یک سری مسابقات شرکت کنیم با خیر؟

 

وی با بیان اینکه شیطنت هایی در فدراسیون های مختلف بین المللی انجام می شود تا ورزشکاران مطرح و ورزش های مدال آور در برابر اسرائیل قرار گیرد که خواسته یا ناخواسته مدال و مسابقه را از دست بدهد افزود: طبیعتا همین انصراف و کناره گیری ورزشکاران ما نیز ارزشمند است و وزارت ورزش در این زمینه باید برنامه ریزی برای آینده داشته باشد که کشور مورد تاخت و تاز اراذل و اوباش سرکوبگر و اشغال گر قرار نگیرد.

 

دبیر کل اتحادیه جهانی آشوریان در مورد عدم راهیابی چنین ورزشکاران خطاکاری به تیم ملی کشورمان بر ادامه این برنامه ریزی از جانب وزارت ورزش و جوانان برای توجیه کامل تأکید داشت و تصریح کرد: اکثریت ورزشکاران ایرانی قهرمان و پهلوان هستند و پهلوانی در خون ایرانی ها است لذا در این زمینه باید رفتار و کردار سنجیده ای داشته باشیم و ورزشکار باید به این باور برسد.

 

وی افزود: مسیحیان در برابر این رژیم صهیونیستی بیش از همه عذاب کشیده چراکه زادگاه عیسی مسیح زیر چکمه های خونین سربازان اسرائیل است و به خون مردم بی گناه آلوده است بر همین اساس امیدواریم رژیم صهیونیستی با عنایت خداوند نابود شده و مسجد بزرگ مسلمانان و تمام ادیان به همان پاکی اولیه بازگردد.

انتهای پیام/