به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسن صادقی‌نسب در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهرستان اظهار داشت: پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره بر سیمرغ که باهدف استفاده‌ مخابراتی، هواشناسی و خدمات آی تی صورت گرفت، یک موفقیت بزرگ علمی بود که کارشناسان را شگفت‌زده کرد، چراکه دانشمندان ایرانی توانستند با این همه  تحریم به این فن‌آوری دست پیدا کنند.

 

وی با بیان اینکه این پیشرفت‌ها، آمریکا و هم پیمانانش را عصبانی کرد، متذکر شد:  برای شیطان بزرگ، پیشرفت‌های ایران و سپاه پاسداران غیرقابل تحمل است، اما به کوری چشم آنها اقتدار ایران روز به‌روز بیشتر می‌شود، علاوه بر این، ملت ایران برای رسیدن به قله‌های پیشرفت و دفاع از کشور و اسلام از هیچ‌کس اجازه نگرفته و نمی‌گیرد.

 

خطیب جمعه گناباد با یادآوری توصیه‌های مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ رئیس جمهور منتخب، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند، در مقابل هر سلطه‌گری باصلابت بایستید، به تجربه ثابت شده است که هر چه در برابر آمریکای جهان خوار ضعف بیشتری نشان داده شود، آنها جری‌تر شده و بیشتر توطئه می‌کنند که بهترین گواه همین تحریم‌های اخیر آمریکا بوده که نشان می‌دهد، مذاکره تاثیری نداشته است.

 

صادقی‌نسب ادامه داد: مقام معظم رهبری مهم‌ترین اولویت دولت جدید را رسیدگی به مشکلات اقتصادی مردم اعلام کردند، با توجه به گران‌تر شدن بعضی از اقلام که سبب نگرانی مردم شده است، توصیه مهم و بجایی بود.

 

وی مناسبت‌های این هفته را یادآور شد و گفت: 14 مرداد، سالگرد انقلاب مشروطیت به رهبری روحانیت و مجاهدت‌های ستارخان و باقرخان به پیروزی رسید، اما با نفوذ روشنفکران انقلاب مشروطه منحرف شد و دوباره استبداد به کشور بازگشت.

 

امام جمعه گناباد همچنین 14 مرداد روز حقوق بشر اسلامی را گرامی داشت و افزود: دین اسلام اجازه کشتن حتی یک نفر را نمی‌دهد بر خلاف حقوق بشر غربی که با حمله به ژاپن 70 هزار نفر را قتل عام کرد، اما بازهم دم از حقوق بشر می‌زنند.

 

انتهای پیام/