به گزارش صبح توس؛ امام جمعه بجستان در خطبه های نماز جمعه این هفته که در محل مصلای بجستان برگزار شد ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع) اظهار کرد: فضیلت انسان‌ها برگرفته از تقوا است و سیاه وسفید، زن ومرد، عرب و عجم و... دلیلی بر فضیلت نیست.

 

حجت الاسلام حسین وحیدی ضمن اشاره به آیه 70 سوره اسراء اذعان کرد: کرامت انسان‌ها به دو صورت میتوان باشد، کرامتی که همچون تقوا دست یافتنی است و در گذر زمان و با توجه به اعمال به آن میرسیم و اما کرامتی که فطری است و در ذات انسان ها قرار دارد همچون توانایی عقلانی که خداوند به انسانها داده است و عقل و هوشی که باعث برتری انسان بر دیگر مخلوقات شده است.

 

وی ادامه داد: انسان موجودی  ناشناخته است و با توجه به عقل و هوش که دارد، تا به امروز نتوانسته به بیشتر از 5 درصد عقل خودش دسترسی پیدا کند، امام هشتم بهترین دوست انسان‌ها را عقلشان معرفی می‌کند و همین طور بدترین دشمن را جهل انسان‌ها می‌داند.

 

خطیب جمعه بجستان تصریح کرد: عقل و اندیشه ریشه دانش بشر است و اندیشه بال‌هایی که بشر می‌تواند با آن پروار کند. خدا فرشتگان را خلق کرد و فقط به آن‌ها عقل داد و آن طرف حیوانات را فقط با شهوت آفرید و در این میان انسان‌ها را عاقل و دارای شهوت آفرید و اینجاست که اگر توانستی با وجود شهوت از عقل درست استفاده کنیم به جایگاهی والاتر از فرشتگان می‌رسیم همانطور که حضرت محمد(ص)  رسید و اگر شهوت آن‌ها بر عقلشان پیشی گیرد آنگاه است که جایگاه آنها در پیشگاه خداوند از حیوانات و سنگ‌ها پست‌تر است.

 

حجت الاسلام وحیدی به حملات اتمی امریکا به ژاپن اشاره کرد و گفت: ما دیدیم که امریکایی ها چطور در یک حمله بیش از 160 هزار نفر را مجروح و شهید کردند و اینجاست که انسان پی می‌برد که ایا این‌ها بر اساس عقل و یا شهوت کار می‌کنند و با همین عملکرد و افکار منادی حقوق بشر در جهان هستند در صورتی که بزرگترین ناقض حقوق بشرند.

 

امام جمعه بجستان به جایگاه خبرنگار در توسعه جامعه پرداخت و اذعان کرد:  نقش خبرنگاران در به تصویر کشیدن مشکلات مردم نقشی بی بدیل و سازنده  است و همچنین با تهیه گزراشات مشکلات مردم را به گوش مسئولان میرساند، جا دارد از خبرنگارن شهرستان بجستان که با تلاش و بدون هیچ چشم داشتی پیگیر امورات و مشکلات مردم هستند تقدیر و تشکر کرد.

 

خطیب جمعه بجستان ضمن اشاره به صدور فرمان مشروطیت  ( 1285 هجری شمسی)  عنوان کرد: بی بصیرتی، دلسردی و بی اعتمادی مردم و بی تجربگی کسانی که در جریان مشروطه قرار داشتند باعث شد که مشروطه شکست بخورد.

 

حجت الاسلام وحیدی در ادامه به مراسم تنفیذ رییس جمهور پرداخت و تصریح کرد: تنفیذ تشریفات نیست، و رهبری به لحاظ قانون اساس بر  رئیس جمهور نظارت می‌کند  و تعهد می‌گیرد و باید در راستای امنیت و حفظ ارزش های مردم حرکت کند. در محضر قران قسم یاد می‌کند برای مرد و محفظ ارزشهای دینی  قدم برمی‌دارم.

 

امام جمعه بجستان به بیانات مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ دوازدهمین رئیس جمهور ایران  پرداخت و عنوان کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی خود در مراسم تنفیذ رئیس جمهور گفتند و تاکید کردن به رئیس جمهور که جایگاه نزد شما امانت است؛ وقت کم است وکار بسیار و زمان به سرعت درحال سپری شدن است باید از فرصتها استفاده  و با برنامه حرکت کنید، مواظبت کنید اتحاد کشور حفظ شود، از انتقاد و اختلاف نظر ها آشفته نشوید در جامعه ای که انتقاد نباشد رشد نیست، با مردم مستقیم  ارتباط داشته باشید و قدر نیروی های انقلابی را بدانید.

 

حجت الاسلام وحیدی در ادامه به مشکلات بجستان پرداخت گفت: مشکل آب شرب بجستان، بزرگترین مشکل فعلی و قابل حل این شهر است که این مشکل به همراه خود مشکلات متعددی آورده است و بعد از حل آن این مشکلات برخواهند بست و با حل یک مشکل چندید مشکل از این شهر خواهد رفت.

 

وی افزود: در سفر رئیس مجلس شورای اسلامی و با طرح مشکل آب در محضر  لاریجانی قول مساعد داده شد تا با تخصیص اعتبار 50 میلیاردریال برای آب شرب بجستان قدم‌هایی برداشته شود و خوشحالیم طی رایزنی های یک ساله عمق این مشکل به مسئولان ثابت شد.

 

امام جمعه بجستان خاطر نشان کرد: طراحی آب در بجستان به خود مردم واگذار شد و طی فراخوانی میخواهیم تا با ارائه طرحهای کابردی بهترین طرح را برای اجرای کردن در بجستان پیاده کنیم  و کسانی که طرحی دارند میتوانند با ما در میان بگذارند تا انشالله بعد از ارائه طرحهای ارسالی بهترین و اجرایی ترین طرح را انتخاب کنیم.

 

انتهای پیام/