به گزارش صبح توس؛ نمازجمعه این هفته شهرطرقبه به امامت حجت الاسلام ایزدی در محل حسینیه حضرت علی اصغر(ع) با حضور مردم شهیدپرور برگزارشد.

 

امام جمعه طرقبه ضمن تبریک میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به مناسبت های این هفته از جمله شهادت خلبان عباس بابایی، شهادت مظلومانه دیپلمات های ایرانی در افغانستان و شهید محمود صارمی اشاره داشت و گفت: موضوع ولایت از مهم ترین مسائل دین مبین اسلام است و اگر بخواهیم نقش مهم و برجسته ولایت را درک کنیم باید در کلام نورانی ائمه اطهار جستجو داشته باشیم.

 

وی افزود: امام رضا(ع) با حضوردر میان جمعیت پرشور ایران آن زمان، حدیث سلسله الذهب را فرمودند و زنجیر وار مانند طلا لب به سخن گشودند و از قول امیرالمومنین، پیامبر(ص) و جبرائیل و خداوند کلام نورانی را بیان کردند.

 

حجت الاسلام ایزدی با اشاره به موضوع توحید در این حدیث اظهار کرد: سراسر قرآن مسئله توحید است و حضرت در ادامه فرمودند کلمه توحید شروط مختلفی دارد و در واقع پیوند عمیق میان توحید و ولایت را بیان کردند.

 

وی افرود: منظور امام رضا(ع) این است که اگر قرار است ظهور و بروز حاکمیت خدا روی زمین و بندگی خدا محقق شود فقط از طریق ولایت خواهد بود و در غیر این صورت انحراف بزرگی صورت می پذیرد.

 

امام جمعه طرقبه کلام امام رضا(ع) را برای تمام تاریخ درس و ماندنی دانست و تصریح کرد: شرط داشتن توحید، ولایت است و امروز این نقش را در ولایت فقیه و شکل گیری انقلاب اسلامی می بینیم.

 

وی با اشاره به مراسم تنفیذ رئیس جمهور و سوگند یادکردن ایشان در مراسم تحلیف افزود: طبق قانون اساسی امضای حکم ریاست جمهوری که جتی به وسیله مردم انتخاب می شود، در صورت تأیید ولی فقیه اعتبار و مشروعیت می یابد.

 

حجت الاسلام ایزدی گفت: تنفیذ نوعی مراسم تشریفاتی نیست بلکه یعنی میثاق و تعهد یک مقام بلندپایه کشوری و اینکه باید در تمام سیاست های نظام منطبق با دستورات نظام و ارزش های اسلامی باشد.

 

وی افزود: تعامل گسترده و سازنده با تمام جهان و ارتباط با ملت ها که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب بود به معنای ارتباط با استکبار و دشمنان نیست و باید در برابر مستکبران ایستادگی کرد و هیچ زمانی مذاکره پاسخ نمی دهد چراکه خوی دشمن خوی چپاول گری است.

 

امام جمعه طرقبه خاطرنشان کرد: علاوه بر توکل به خدا، مسئولان در برابر منتقدین سعه صدر داشته باشند و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید قدر نیروی انقلابی و پرانگیزه را بدانیم و آنها را متهم به تندروی نکنیم.

انتهای پیام/