به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمد حسین ایزدی یزدان‌آباد امام جمعه شهرستان فریمان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ دولت دوازدهم از سوی مقام معظم رهبری اظهارکرد: فرق دموکراسی اسلامی و غربی در این است که در حکومت اسلامی علاوه بر رأی مردم تایید رهبر اسلامی نیز برای تشکیل دولت جدید لازم و ضروری است.


توجه دولت به رفع مشکلات معیشتی مردم
حجت الاسلام ایزدی به سخنان رهبر معظم انقلاب در این مراسم اشاره و تصریح کرد: دولت جدید به رفع مشکلات معیشتی مردم که در چند سال اخیر در قالب شعار سال از سوی رهبر انقلاب مورد تاکید قرار گرفته توجه جدی داشته باشد.


مسئولان بدانند دشمن به فکر ترفند جدید است
وی تعامل و ارتباط وسیع با ملت‌هاو دولت‌ها با حفظ استقلال و اصول نظام و ایستادگی همراه با صلابت و قدرت در برابر سلطه‌گران و هوشیاری در مقابل ترفندهای دشمنان را از دیگر موارد توجه دولت در اغاز راه برشمرد.

 

حجت الاسلام ایزدی درخصوص نقض برجام از سوی آمریکا تاکید کرد: دشمن خواهان نقض برجام از سوی جمهوری اسلامی است که مسئولان باید هوشیار باشند و بدانند که دشمن به فکر ترفند جدید است.

 

خبرنگاران رابط خوبی بین مردم و مسئولان باشند
وی با تبریک روز خبرنگار و تقدیر از زحمات خبرنگاران در انعکاس اخبار شهر و مشکلات مردم خاطرنشان کرد: خبرنگاران باید خبر روشن، درست و جامعی منتشر کنند و ضمن این‌که مسئولان را به درستی نقد می‌کنند، رابط خوبی بین مردم و مسئولان باشند.


حسد موجب ازبین رفتن ایمان مومن می‌شود

خطیب جمعه فریمان در بخش دیگر خطبه ‌ها با تبریک سالروز میلاد امام رئوف حضرت رضا(ع) اظهارکرد: یکی از ویروس‌ها و امراض قلبی که موجب ازبین رفتن ایمان انسان مومن می‌شود حسد است.


وی به بیان تفاوت حسد با غبطه پرداخت و گفت: غبطه خصلت انسان‌های مومن است اما منافق همواره حسد می‌ورزد، بنابراین باید همواره مراقب باشیم با رعایت اداب اسلامی به این رذیله اخلاقی مبتلا نشویم.


حجت الاسلام ایزدی با بیان این که حسد انسان را به سوی انجام گناهان کبیره متعددی از قبیل غیبت، دروغ و تهمت می‌کشاند، ادامه‌داد: از لحاظ جسمی نیز کسی که زیاد حسد بورزد به اندوه و افسردگی مبتلا می‌شود چرا که همواره زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه می‌کند.


انتهای پیام/