به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تربت‌حیدریه اظهار کرد: ملت ایران در زمان پهلوی و قبل از آن در حاشیه بودند و هیچ نقشی در تصمیم‌گیری‌های کشور نداشتند که امام راحل با نهضت انقلاب اسلامی، مردم در حاشیه را به متن جامعه آورد تا نسبت به تعیین سرنوشت خود اثرگذار باشند.

وی تصریح کرد: بر اساس قانون اساسی حاکمیت نظام اسلامی بر مبنای مردم‌سالاری دینی است و این بدان معناست که مردم برم بنای معیارها و آموزه‌ها و باورهای دینی خود نسبت به سرنوشت کشور نقش ایفا می‌کنند.

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطرنشان کرد: بر اساس آموزه‌های دینی هیچ حکومتی مشروعیت ندارد به‌جز حکومتی که خدا آن را تعیین کرده و لذا در زمان غیبت امام عصر(عج) مجتهد جامع‌الشرایط به‌عنوان ولی‌فقیه نظام اسلامی به حاکمیت نظام مشروعیت می‌بخشد.

عصمتی به تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: رأی مردم مشروط به تنفیذ توسط ولی‌فقیه جامعه است و این بدان معناست که شخص منتخب باید متعهد به اسلام ناب محمدی(ص) و آرمان‌های انقلاب باشد.

وی حضور مقتدرانه مسئولان و کارگزاران نظام در برابر استکبار را لازمه پیشرفت و اقتدار کشور دانست و افزود: سیاستمداران آمریکائی در برجام ثابت کردند که حتی به توافق بین‌المللی نیز پایبند نیستند، لذا مسئولان کشور در سایه اتحاد و انسجام باید مواضعی مقتدرانه در برابر دشمن داشته و از اعمال‌نظر و سخنان دوپهلو پرهیز کنند.

امام‌جمعه تربت‌حیدریه تأکید کرد: مسئولیت در نظام اسلامی طعمه نیست؛ بلکه امانتی است که کارگزاران نظام باید با تعهد و تخصص لازم تلاش کنند تا مشکلات مردم و کشور را برطرف کنند.

انتهای پیام/