به گزارش صبح توس؛ در مراسمی معنوی و در آستانه میلاد امام علی بن موسی الرضا(ع) پرچم متبرک حرم رضوی با حضور مردم و مسئولان در میدان امام رضا(ع) فریمان به اهتزاز درآمد و نوای ملکوتی صلوات خاصه امام رضا(ع) در میدان مرکزی شهر طنین انداز شد.

 


امام جمعه فریمان در این مراسم  با اشاره به حدیث سلسله الذهب ارتباط با خدا و اتکای به پروردگار را رمز موفقیت و سعادت در زندگی بیان‌کرد و گفت: داشته‌های انسان از جمله مال، پست و مقام زودگذر و از بین‌رفتنی است بنابراین باید تمام کارهایمان را در چهارچوب توجه به لطف پروردگار انجام دهیم.

 

حجت الاسلام محمدحسین ایزدی افزود: اگر انسان‌ها به خدای متعال توکل کنند و ارتباط محکمی با خدای متعال داشته باشند آسیبی متوجه آن‌ها نمی‌شود و نگرانی ندارند.

 

حجت الاسلام ایزدی توجه به امر ولایت و ولایتمداری در کنار توحید را دیگر سفارش و توصیه مهم امام رضا(ع) یادآوری و اظهار کرد: در عصر حاضر ولایت فقیه در امتداد ولایت ائمه معصومین(ع) قرار دارد.

 

حجت الاسلام ایزدی تصریح کرد: هرگاه ملت و دولت به فرامین و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب توجه و اطاعت کردند موفق بودند اما اگر خدای ناکرده از رهبری نظام فاصله گرفتیم و به دنبال لبخند دیگران بودیم نتیجه آنچه را دیدیم.

 

وی در پایان گفت: برگزاری این مراسم‌ها زمان مناسبی برای آشنایی بیشتر و سیره زندگی ائمه معصومین(ع) و یادآوری سفارش‌های آن بزرگواران است.


انتهای خبر/