به گزارش صبح توس؛ ابراهیم برزویی ظهر امروز در حاشیه بازدید از اردوهای جهادی در سبزوار در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از هزار و 100نفر در اردوهای جهادی برای محرومیت زدایی از مناطق مختلف سبزوار شرکت کرده اند، اظهارداشت: در این اردوها طرح های عمرانی مانند بازسازی و مرمت روستاها ساخت خانه عالم و مدرسه در دستور کار بسیجیان قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه این اردوها به صورت سه روزه و هفته ای در مناطق محروم ساماندهی می شود تصریح کرد: حضور بسیجیان جهادگر تنها مختص به ساخت و مرمت بناها در این مناطق نشده  به گونه ای که در برخی از روستاهای کم برخوردار انجام اقدامات فرهنگی و کلاس های مشاوره و آموزشی برای کودکان و بزرگسالان برگزار می شود.

 

برزویی همچنین به حضور تیم های پزشکی از متخصص و عمومی با همکاری بسیج جامعه پزشکی اشاره کرد و افزود: پنج تیم پزشکی در این مدت بیش از 700بیمار را در روستاهای هدف به صورت رایگان ویزیت کرده و نیازهای دارویی را برطرف کرده اند.

وی در ادامه به نیاز مدارس شهرهای ششتمدو روداب به بازسازی و زیباسازی اشاره کرد و افزود: برگزاری اردوهای جهادی با حضور 900نفر بسیجی در این مناطق شروع شده که اقدام به این کار کرده تا در سال تحصیلی جدید محیطی شاداب برای دانش آموزان بخش های محروم فراهم شود.

 

بروزیی با تاکید بر اینکه این افراد به صورت داوطلبانه در اردوهای جهادی شرکت می کنند ادامه داد: این دانش آموزان و دانشجویان که در آینده ای نه چندان دور عهده دار مسئولیتی در کشور خواهند شد از نزدیک چهره محرومیت را دیده و با دردهای این قشر مواجه شده اند که کمک شایانی در تصمیم گیر آنها خواهد بود.

 

انتهای پیام/