سید محمدرضا نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس اظهار داشت: اراضي بياباني و مراتع فقير تا خيلي فقير و كويري نیز به دلیل کمبود نزولات آسمانی و شرایط آب و هوایی خاص خلیل‌آباد عرصه منابع طبیعی شهرستان را تشکیل می‌دهد.

وی بابیان اینکه بیابان‌زدایی یکی از اهداف اصلی منابع طبیعی در شهرستان خلیل‌آباد است، خاطرنشان کرد: بیش از 20 هزار هکتار از اراضی بیابانی خلیل‌آباد را جنگل‌های دست کاشت تاغ تشکیل می‌دهد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلیل‌آباد بابیان اینکه جنگل‌های دست کاشت تاغ خلیل‌آباد را قاچاقیان زغال تهدید می‌کند، تصریح کرد: مأمورین یگان حفاظت منابع طبیعی خلیل‌آباد اقدام به مبارزه با قاچاقچیان زغال تاغ خلیل‌آباد کرده‌اند و همچنین در چند روز اخیر یکی از این قاچاقچیان را همراه با کارتن‌های زغال دستگیر کردند.

وی با تأکید بر اینکه قاچاقچیان، زغال‌های تهیه‌شده را بیشتر در سوپرمارکت‌های شهرستان‌های هم‌جوار به فروش می‌رسانند، اذعان کرد: لازم است که متولیان امر در شهرستان‌های هم‌جوار خلیل‌آباد تدبیری برای جلوگیری از فروش زغال درختچه‌های تاغ اندیشه کنند.

نجفی با اشاره به ممنوعیت فروش زغال تاغ در خلیل‌آباد، ادامه داد: اگر از فروش زغال تاغ در شهرستان‌های هم‌جوار جلوگیری نشود در آینده نه‌چندان دور مشکلات عدیده‌ای برای حدود 20 هزار هکتار از جنگل‌های تاغ شهرستان خلیل‌آباد فراهم خواهد آورد.

وی بابیان اینکه منابع طبیعی بستر حیات و توسعه هر جامعه‌ای و متعلق به عموم مردم است، عنوان کرد: از کلیه دلسوزان و دوست داران طبیعت و همشهریان عزیز تقاضا می‌گردد در صورت مشاهده هرگونه قطع این‌گونه درختچه‌های جنگلی و یا مشاهده افرادی ناشناس با خودرو در داخل جنگل‌ها و یا مشاهده هرگونه دود یا آتش مراتب را به شماره تلفن گویای 1504 که به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگوی گزارش‌های مردمی است اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام/