آیت الله سید مجتبی حسینی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگوی تفصیلی با صبح توس؛ اظهار کرد: باتوجه به اینکه عراق دارای محیطی آلوده، ملیت ها و انگیزه‌های مختلف است و همچنین زمینه های انقلابی در مردم وجود نداشته، این کشور در قضیه داعش موفقیت های خوبی کسب کرده است.

 

وی با اشاره به حکومت دیکتاتوری شدید صدام و تبلیغات ضد ایرانی برای القای تنفر افزود: هنوز افکار و منحرفین حزب بعث حضور دارند البته با حضور حشدالشعبی موفقیت های خوبی رخ داده و همچنین در موضوع بصیرت، مردم عراق ارتقا یافته‌ و تفکر بنیادین ولایت فقیه ترویج یافته است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری مشکل عمده عراق را سیاسی دانست و گفت: عراق دارای گرایش و گروه های مختلف قدرت طلب است و می خواهد در میدان رقابت بازنده نباشد لذا پس از آزادی موصل باید محل تصمیم‌گیری وحدت داشته باشد و در برابر هم قرار نگیرند.

 

وی افزود: موصل سومین شهر مهم عراق و دارای ملیت ها و ادیان مختلف است و دشمن در کل استان سرمایه‌گذاری کرده بود لذا به دلیل توجه به کشته نشدن به عامه مردم آزادسازی موصل با سختی رو برو شد.

 

آیت الله حسینی تصریح کرد: وجود داعش به عنوان مجموعه ای میکروبی و ویروسی، احتمال دارد پس از نابودی داعش در عراق و سوریه، این ویروس با تولید مثل در نقاط مختلف تبدیل به مجموعه های مخفی تروریستی شود و ملت عراق باید چشم و بازوی کمک رسان نیروهای امنیتی باشند.

 

وی افزود: باتوجه به طبیعت آشوبگرانه داعش، کشورهایی مانند افغانستان، پاکستان و سایر کشورهای اسلامی و غیراسلامی در این باره مورد تهدید است و اصلا این ویروس حتی به سازندگان خود هم رحم نمی کنند.

 

* آمریکا مایل به پایان جنگ در عراق نیست

 

نماینده ولی فقیه در کشور عراق گفت: عمار حکیم فردی روحانی متدین وابسته به خاندان بزرگ حکیم است و تا کنون مواضع خوذشان را از امام و رهبرمعظم انقلاب اتخاذ کرده اند لذا در برابر ایران قرار نخواهد گرفت.

 

وی افزود: رزمندگان بسیاری با جمهوری اسلامی همدل هستند و ایشان مایل است وحدت ملی با تشکیلات فراگیرتر ایجاد کند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آمریکا با وجهه ضدداعش خودش را بر عراق تحمیل کرده و پس از شکست در محور مقاومت قصد داشت این پیروزی ها را به نام خود مصادره کند اظهار کرد: باتو.جه به فطرت آمریکا انتظار داشتیم که علی رغم قراردادی بین المللی، تصویب تحریم های جدید را داشته باشد.

 

وی ضمن اشاره به این مطلب که آمریکا به بهانه های مختلف برای پیشبرد راهبرد خود ، ایران را تروریست معرفی می کند افزود: آمریکا با وسایل پیشرفته نظامی به داعش کمک می کرده و  آمریکا مایل به پایان جنگ نیست چراکه علاوه بر فروش سلاح می داند که با آرامش در منطقه مردم مستقل می شوند و لذا ملت با اراده را نمی‌خواهد.

 

انتهای پیام/