حجت الاسلام محسن لطفی در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: با توجه به تدبیر اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم با حضور نفرات برتر از شهرستانهای جنوب خراسان رضوی در سه مرکز این استان یعنی مشهد، تربت حیدریه و سبزوار برگزار می شود.

 

وی تصریح کرد: در این دوره از رقابتها 30 برگزیده قرآنی در رشته های مفاهیم، تفسیر و احادیث از شهرستانهای تربت حیدریه، زاوه، باخرز، تایباد، تربت جام، رشتخوار، خواف،  مه ولات،  بجستان، گناباد، کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در بقعه متبرکه بی بی حسنیه این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

لطفی با بیان اینکه مرحله استانی این رقابتها سال گذشته بصورت ویژه در شهرستان تربت حیدریه برگزار شد، افزود: با توجه به روند واگذاری مسابقات قرآنی در مراحل مختلف به شهرستانها، شاهد رونق و نشاط و پویایی در این مسابقات هستیم و استقبال قاریان، حافظان و مفسران نیز بیش از گذشته افزایش یافته است.

 

رئیس اداره اوقاف تربت حیدریه اظهار کرد: برگزیدگان مرحله شهرستانی در رشته ها و سنین مختلف در تربت حیدریه معرفی شدند  که روز جمعه 13 مرداد جهت شرکت در مسابقات نهایی به مشهد اعزام خواهند شد.

 

این دوره از مسابقات بصورت آزاد برگزار می شود و همه مقاطع سنی راه یافته به مرحله استانی بطور همزمان و در یک سطح باهم رقابت می کنند.

 

مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات قرآنی سال گذشته با حضور 472 قاری و حافظ برتر بمدت سه روز در تربت حیدریه برگزار شد.

 

انتهای پیام/